سه راه آسان برای نگهداری تردمیل

سه راه آسان برای نگهداری تردمیل

سه راه آسان برای نگهداری تردمیل

داشتن یک تردمیل، از جنبه هایی خیلی شبیه داشتن یک ماشین است. اگر می خواهید ماندگاری تردمیل شما بیشتر شود پس شما باید برخی از تعمیر و نگهداری معمول بر روی آن انجام دهید. لازم به ذکر است که تجهیزاتی که در منزل به سختی کار می کنند، باید برخی از مراحل تعمیر و نگهداری آن را به صورت دوره ای انجام دهید، اما همه افراد قادر به انجام نیستند. ممکن است نگهداری یک تردمیل چالش برانگیز به نظر برسد.

در صورتی که هنوز اقدام به خرید تردمیل نکرده اید و شاید جزء تصمیمات شما خرید یک تردمیل دست دوم است. پیشنهاد می کنم برای این کار کمی دست نگهدارید یا حداقل تمامی مواردی که در مقاله تردمیل دست دوم به آن اشاره کرده ایم را مطالعه کنید و سپس نسبت به خرید تردمیل اقدام نمائید.  اما همه چیزی که برای نگهداری تردمل لازم است طبق سه روال ساده زیر برای داشتن تردمیل برای مدت زمان طولانی مورد نیاز است.

 

روغن کاری نوار نقاله تردمیل

اکثر تردمیل ها نیاز به استفاده از روغن ۱۰۰٪ سیلیکون برای روانکاری نوار نقاله دارند. با استفاده از روانکاری نوار نقاله تردمیل خود را تسریع دهید تا اطمینان حاصل کنید که نوار نقاله در هر زمانی که روی آن کار می دوید، به آرامی حرکت می کند.

قبل از اینکه روغن کاری را شروع کنید، مطمئن شوید که تردمیل شما خاموش است و روغن مورد استفاده دقیقا ۱۰۰٪ سیلیکون باشد.

اگر روغن مورد استفاده برای روانکاری، سایر مواد افزودنی را داشته باشد، ممکن است باعث خوردگی نوار نقاله شود. به طور کلی دو روش مختلف برای روغ کاری تردمیل وجود دارد. اول، شما می توانید یک روغن چسبنده تردمیل را با استفاده از یک دسته که همراه یک پد اسفنجی در انتها باشد استفاده کنید. نوار نقاله را از یک طرف بالا ببرید و دسته مخصوص را زیر نوار نقاله قرار دهید و با استفاده از پد اسفنجی شروع به حرکت به سمت پایین دهید. کار روغن کاری را یک مرتبه برای عرشه تردمیل انجام دهید و سپس از طرف دیگر یعنی نوار نقاله این کار را تکرار کنید.

روش دوم استفاده از سیلیکون به طور مستقیم با استفاده از یک بطری اسپری است. این روش در مقایسه با روش یکسان است، اما ممکن است آنقدر کارآمد نباشد. شما همچنین می توانید از یک اسفنج برای گسترش سیلیکون در زیر نوار نقاله استفاده کنید.

 

نوار نقاله را همیشه در مرکز قرار دهید

همانطوری که چگونه لاستیک ماشین شما باید چرخانده می شود، کمربند تردمیل شما نیز باید پس از استفاده تعویض گردد.

نوار نقاله تردمیل به طور طبیعی می تواند منحرف شود و این بدین دلایلی مانند اینکه چگونگی ضربه پای شما ناشی از قدم برداشتن بر روی عرشه تردمیل و یا کشش نوار نقاله در طول زمان نسبت داده می شود.

همه چیزی که برای تنظیم نوار نقاله در مرکز عرشه تردمیل نیاز خواهید داشت، یک آچار آلن است. هر تردمیل دارای چند سوراخ در انتهای عرشه است که دارای پیچ آلن هستند. اگر شما نحوه تنظیم نوار نقاله را با استفاده از این پیچ ها بدانید، شما قادر به تنظیم پیچ های برای اینکه غلطک تردمیل را عقب بکشید و بتوانید نوار نقاله را در جای خود نگه دارید. پیچ را کم کم بچرخانید تا بتوانید کمربند را با حرکات کوچک تنظیم کنید.

هنگام انجام کار مطمئن شوید که در هر دو طرف کمربند ، فاصله یکسان از ریل های اطراف وجود داشته باشد.

 

زیر کاور موتور تردمیل را تمیز کنید

اگر جایگاه موتور تردمیل از بالا یا پایین باز باشد، در این صورت ممکن است پوشش موتور شما در نهایت با گرد و غبار، مو و سایر زباله های ریز پر خواهد شد.

هرگز فراموش نکنید که تمیز کردن زیر پوشش موتور مانند تعویض روغن اتومبیل شماست، در غیر اینصورت تردمیل شما احتمالا برای زمان بسیار طولانی کارایی نخواهد داشت اگر شما این کار را انجام ندهید. تعمیر و نگهداری فقط شامل تنظیم چند پیچ ​​و جمع و مکش کردن همه چیزهایی است که زیر پوشش موتور قرار داشتند.

هرگز از مایعات برای تمیز کردن استفاده نکنید، به طوری ممکن است اتصال کوتاه موجب آسیب رساندن به دستگاه شما شود. نکات مذکور همان چیزهایی است که شما باید هر چند ماه یک بار انجام دهید (و یا بیشتر اگر شما یک حیوان خانگی دارید که موهای آن می ریزد.)

در حالی که این نکات آسان به نظر می رسد، فقط سعی کنید در هنگام تمیز کردن، این کار را برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی مدار و موتور با احتیاط انجام دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *