۸ وسیله ورزشی مناسب برای خانه

وسایل ورزشی مناسب در خانه

۸ وسیله ورزشی مناسب برای خانه

۱٫ تردمیل:

تردمیل به عنوان یک وسیه ورزشی هوازی برای چربی سوزی و کاهش وزن و کالری، انتخاب مناسبی برای استفاده درمنزل است. که طرفداران بی شماری پیدا کرده است. با استفاده از برنامه های داخلی تردمیل و در یک دوره زمانی مشخص، می توانید لاغری را تجربه کنید. در این خصوص مقالات مختلفی در مورد همه جوانب تردمیل و مزایا و معایب آن در سایت توماس اسپرت وجود دارد ، که پیشنهاد میشود بر حسب نیاز مطالعه بفرمایید.

۲٫ دوچرخه:

استفاده از دوچرخه خانگی نیز یکی دیگر از وسایل ورزشی است که می توان از آن بهره برد. دوچرخه های ثابت خانگی در مدل های متنوع و با کارایی های متفاوت وجود دارند. به طور کلی یک دوچرخه ثابت خوب باید اولا دارای یک بدنه با دوام و با کیفیت باشد و همچنین یک چرخ محور متعادل و بالانس شده را دارا باشد. داشتن یک صندلی راحت با قابلیت تنظیم ارتفاع آن و یک پدال روان که پدال زدن را آسان کند، از دیگر ویژگی های دوچرخه است.

۳٫ الپتیکال:

الپتیکال یا اسکی فضایی خانگی یکی از شناخته شده ترین دستگاه های هوازی جهت کاهش وزن و بدنسازی است. این یک ورزش کم خطر برای استخوان ها و مفاصل بوده که برای عضلات شکم مناسب است. فعالیت عضلانی چهارسر ران و همسترینگ در این دستگاه بیشتر از سایر وسایل ورزشی است. انتخاب مناسب این دستگاه بستگی به ویژگی های هر کدام و نیاز اساسی فرد دارد.

۴٫ دمبل:

انجام حرکات ورزشی با دمبل اثرات بسیار زیادی در شکل گیری و حجم عضلات شما دارد. حرکات متنوعی از جمله پرس سینه، پرس سرشانه، حرکت جلو ، حرکت پشت بازو و … وجود دارد که می توان در تمرینات ورزشی از آن بهره برد. لازم به ذکر است که دمبل در اشکال مختلف با وزن های متفاوت در بازار وجود دارد.

۵٫ توپ تعادلی:

توپ های تعادلی می توانند علاوه بر تنوع در برنامه ورزشی، باعث افزایش توان و تعادل شخص شوند. همچنین باعث بهبود قرارگیری بدن می گردد. فرد می تواند تمرینات ورزشی خود را با شدت بیشتری انجام داده و باعث انعطاف پذیری بدن خود گردد.

توپ تعادلی۶٫ طناب:

بر خلاف تصور برخی از مردم که استفاده از طناب یک بالا و پایین پریدن بیهوده است اما خرید طناب ورزشی جز یکی از بهترین وسایلی است که می توانید برای سلامتی بدنتان داشته باشید. زیرا علاوه بر قیمت مناسب و عدم نیاز به فضای خاص، می تواند باعث بهبود شرایط قلبی عروقی شما نیز گردد. در ورزش کردن با طناب، به این دلیل که عضلات بیشتری درگیر می شوند در نتیجه عضلات به اکسیژن بیشتری نیاز پیدا می کنند که برای تامین این انرژی، بدن کالری بیشتری می سوزاند.علاوه بر این استفاده از طناب باعث انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی پاها می شود.

۷٫ حلقه جادویی:

اگرچه این روزها استفاده از حلقه در بین کودکان رواج یافته، اما شایان ذکر است که استفاده از آن برای بزرگسالان نیز توصیه می شود. قبل از استفاده از حلقه بهتر است با حرکات کششی مناسب بدن گرم شود تا در حین استفاده درد آن کمتر گردد و بعد از استفاده نیز اثرات آن روی بدن کمتر باشد. استفاده از حلقه در ورش روزانه باعث سفت شدن ماهیچه ها و در نتیجه انعطاف بالای بدن می شود.

۸٫ مسگری:

استفاده از این وسیله به این صورت است که روی مرکز یک دایره ایستاده و بدن و ستون فقزات را در جهات مختلف به صورت نیم دایره میچرخانیم. اما ثابت شده است که معایب این وسیله کمی بیشتر از مزایای آن است و بحث های زیادی در مورد عدم استفاده ازآن وجود دارد زیرا حرکات چرخشی شدید ممکن است باعث آسیب به ستون فقرات و دیسک بین مهره ها شود. بنابراین اگر باز هم علاقه به استفاده از آن را دارید بهتر است زیر نظر مربی بوده و استفاده از آن را محدود کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *