نحوه تنظیم نوار نقاله تردمیل

تنظیم نوار نقاله تردمیل

نحوه تنظیم نوار نقاله تردمیل

اگر برای ورزش کردن از تردمیل استفاده می کنید یکی از موار مهم در تعمیر و نگهداری تردمیل تنظیم نوار نقاله تردمیل می باشد

اگر پس از مدتی که از تردمیل استفاده کردید متوجه شدید که در حین حرکت، نوار نقاله در زیر پای شما دچار مکث کوتاهی می شود، برای رفع این مشکل؛ به کمک آچار آلن شماره ۶ که داخل جعبه تردمیل موجود است ، و در حالیکه تردمیل روشن است،دو پیچ که در سمت راست و چپ غلطک عقب تردمیل قرار دارد را در جهت عقربه های ساعت، یک نیم دور می چرخانیم تا تسمه سفت شود و تست می کنیم که مشکل رفع شده است یا نه و اینکار را تا زمانی ادامه می دهیم که مشکل رفع شده باشد.در این حالت هر دو پیچ باید سفت شود.

اما در صورتی که مشاهده کردید نوار نقاله به یک سمت ( راست یا چپ ) کشیده شده است؛ نیاز است که در حالتی که تردمیل روشن است ، پیچ همان سمت غلطک عقب تردمیل را در جهت عقربه های ساعت به اندازه یک چهارم دور سفت کنید و این کار را تا زمانی ادامه دهید که مشکل رفع و نوار نقاله به درستی تنظیم شود. یادتان باشد اگر تسمه به سمت راست کشیده شده باشد باید پیچ سمت راست غلطک عقب را به همان اندازه یعنی یک چهارم دور سفت کنید و اگر تسمه به سمت چپ کشیده شده باشد فقط پیچ سمت چپ از غلطک عقب را سفت کنید.

یادتان باشد که سهل انگاری در تنظیم نوار نقاله تردمیل باعث پارگی تسمه شده و شما را متحمل هزینه های زیاد در زمان کوتاه می کند.

اگر کارهای گفته شده را انجام دادید و متوجه شدید مشکل رفع نشده است، لطفا با دفتر مرکزی توماس اسپرت یا یکی از نمایندگی های فروش تردمیل این مجموعه تماس بگیرید.

فیلم آموزشی نحوه تنظیم نوار نقاله تردمیل

دیدگاه (۱)

  • شیوا پاسخ

    با سلام
    خیلی خوب بود من خیلی استفاده کردم. مخصوصا اینکه ویدیو داشت و میشد عملی ببینیم.

    2018-06-27 در 10:32 ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *