بهترین دستگاه هوازی برای لاغری

بهترین دستگاه هوازی برای لاغری

بهترین دستگاه هوازی برای لاغری

امروزه با توجه به مکانیزه شدن کار ها و کاهش تحرک روزانه ،  اکثر اشخاص با مشکل چاقی دست و پنجه نرم می کنند . آیا شما هم به دنبال راهی برای کاهش وزن خود هستند ؟آیا مدت هاست از اضافه وزن و چاقی رنج می برید ؟ آیا مایلید بدون رفتن به باشگاه و رژیم های غذایی سخت لاغر شوید؟ استفاده از دستگاه های هوازی یکی از راهای آسان برای لاغری است . جهت بررسی بهترین دستگاه هوازی برای لاغری با بازرگانی توماس اسپرت از ارائه کنندگان انواع تردمیل خانگی در اصفهان همراه باشید .

تردمیل

یکی از پر مخاطب ترین دستگاه های هوازی که افراد برای لاغری از آن استفاده می کنند تردمیل است . لاغری با تردمیل هدفی سخت اما قابل دسترس است .با توجه به ضربه گیر های فنی و انعطاف پذیری که در تردمیل های مدرن امروزی وجود دارد دیگر حین ورزش کردن اصلا نگران آسیب دیدن زانو ها و مفاصل خود نباشید . تردمیل علاوه برلاغری باعث قوی شدن مفاصل و عضلات پا نیز می شود  .

بهترین دستگاه هوازی برای لاغری

اگر واقعا قصد چربی سوزی دارید باید بر روی این دستگاه بدوید . تمرینات ورزشی خود را بر روی تردمیل به صورت تناوبی انجام دهید یعنی هنگامی که از دویدن خسته شدید  سرعت خود را کم کرده و شروع به راه رفتن کنید سپس مجددا بر روی تردمیل بدوید . سرعت و شیب تردمیل را می توانید با توجه به برنامه ورزشی خود تغییر دهید .

دوچرخه ثابت

قطعا دوچرخه ثابت نسبت به تردمیل کالری کمتری می سوزاند اما این دستگاه هوازی برای افراد سالمندی که با مشکل درد زانو و مفاصل پا دست و پنجه نرم می کنند مناسب است . اگر می خواهید با دوچرخه ثابت به نتیجه برسید و کالری بسوزانید تصور کنید یک ماشین با سرعت بالا شما را تعقیب می کند بنابراین با سرعت هر چه بیشتر پدال بزنید . بعد از این که سخت پدال زدید و خسته شدید به خودتان استراحت دهید و با سرعت پایین تری پدال بزنید . مجددا سرعت پدال زدن خود را بالا ببرید تا خسته شوید . هنگامی که شما با دوچرخه ثابت به صورت ایستاده  پدال می زنید عضلات بزرگ پای خود را حسابی به کار می گیرید .

بهترین دستگاه هوازی برای لاغری

اسکی فضایی

 علاوه بر موارد بالا دستگاه هوازی دیگری که برای لاغری می توان از آن استفاده کرد اسکی فضایی است . این دستگاه هوازی کمترین تأثیر را بر روی مفاصل پا دارد . اسکی فضایی قدرت کالری سوزی بیشتری نسبت به دوچرخه ثابت دارد . با توجه به این که با اسکی فضایی  در موقعیت ایستاده ورزش می کنید عضلات دست و شکم شما بیشتر درگیر می شوند و این مساله تأثیر بالایی در سرعت چربی سوزی دارد  .

سرعت ورزش و سختی پدال زدن خود را می توانید با این دستگاه تنظیم کنید .هنگام ورزش کردن با اسکی فضایی  حتما ضربان قلب خود را بالا نگه دارید و برای چربی سوزی هیچ گاه با این وسیله آهسته قدم نزنید  .اسکی فضایی نسبت به سایر دستگاه های هوازی عضلات بیشتری را درگیرمی کند اما هنگام شروع برای این که زود خسته نشوید بهتر است از وسایلی استفاده کنید که عضلات کمتری را درگیر کنند .

لاغری با دستگاه های هوازی

دستگاه های  رویینگ

اگر از درد کمر رنج می برید هرگز از این دستگاه برای لاغری استفاده نکنید .دستگاه های رویینگ عضلات زیادی را درگیر کرده و کالری زیادی می سوزاند . در حین کار با این دستگاه هوازی ممکن است به مشکل کمر درد دچار شوید . این دستگاه به افراد مبتدی توصیه نمی شود اما کسانی که تصمیم دارند در زمان کمی مقدار زیادی کالری بسوزانند می توانند از دستگاه های رویینگ برای لاغری استفاده کنند .

بهترین دستگاه هوازی برای لاغری

دستگاه پله

این دستگاه با وجود محدودیت هایی که دارد می تواند نتیجه مطلوبی را به شما بدهد .در حال حاضر رایج ترین دستگاه پله، نوع متحرک آن است که شباهت زیادی به پله های برقی موجود در فروشگاه ها دارد. بخش بزرگی از طرفداران دستگاه پله ، زنان هستند زیرا این دستگاه در شکل گیری عضلات مهم آن ها تأثیر بسزایی دارد . این دستگاه هوازی علاوه بر چربی سوزی  برای کسانی که هدفشان کسب آمادگی جسمانی و شرکت در مسابقات اسکی، کوهنوردی ، راهپیمایی ، دو ، پله نوردی و…است مناسب می باشد  .

بهترین دستگاه هوازی برای لاغری

به طور کلی اگر اثرات جانبی دستگاه های هوازی را در نظر نگیریم و تنها چربی سوزی بالا را ملاک قرار دهیم بهترین وسیله هوازی برای لاغری به ترتیب زیر است :

  • تردمیل
  • اسکی فضایی
  • دوچرخه ثابت
  • رویینگ
  • دستگاه پله

بازرگانی توماس اسپرت انواع تردمیل های خانگی و باشگاهی را همراه با برنامه حرفه ای در اختیار شما کاربران قرار می دهد تا بتوانید با برنامه ریزی مناسب و تمرینات متوالی اقدام به لاغری و چربی سوزی بکنید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *