زمان مناسب برای تمرین با تردمیل

بهترین زمان ورزش با تردمیل

زمان مناسب برای تمرین با تردمیل

یکی از مواردی که می تواند تأثیر مهمی در ورزش کردن داشته باشد زمان ورزش کردن است . امروزه اکثر افراد ترجیح می دهند در خانه ورزش کنند و از دستگاه های هوازی زیادی نظیر تردمیل استفاده  می کنند . در این مقاله بازرگانی  توماس اسپرت از نمایندگی  های انحصاری فروش تردمیل  ، به بررسی زمان مناسب برای تمرین با تردمیل می پردازد .

بهترین زمان برای ورزش با تردمیل

اصولا نمی توان یک زمان مشخص را برای عموم افراد تعیین کرد تا در آن ساعت به ورزش کردن و تمرین با تردمیل بپردازند زیرا افراد با توجه به شغل و عادت های روزانه ای که دارند قطعا زمان های مختلفی را برای ورزش کردن انتخاب خواهند کرد  اما پزشکان برای این که تمرینات ورزشی بیشترین نتیجه را داشته باشند تایم قبل از خوردن صبحانه را بهترین زمان برای ورزش کردن می دانند . تمرینات ورزشی باعث می شوند سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند و مقدار بیشتری اندورفین آزاد شود بنابراین ورزش کردن به شما احساس شادابی و بشاش بودن می دهد همین طور باعث کاهش استرس می شود . ورزش صبحگاهی باعث می شود در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید و کارهای روزمره خود را آسان تر انجام دهید .

از علل دیگری که پزشکان ورزش صبحگاهی را توصیه می کنند می توان به  لاغری و چربی سوزی بیشتر اشاره کرد .  وقتی شما صبح زود قبل از خوردن صبحانه مفصل ورزش می کنید بدن برای تأمین انرژی  مجبور می شود از دخایر چربی خود استفاده کند . بنابراین کسانی که اضافه  وزن دارند با ورزش صبحگاهی راحت تر می توانند از شر چربی های اضافی خود خلاص شوند .هیچگاه  صبح زود قبل از خوردن صبحانه تمرینات ورزشی سنگین انجام ندهید زیرا باعث می شود بافت عضلانی خود را از دست بدهید .

اگر در خانه تردمیل دارید و قصد کرده اید حتما ساعاتی از شبانه روز  با تردمیل ورزش کنید بهترین گزینه همان تایم صبحگاهی است . سعی کنید صبح ها زودتر بیدار شوید و قبل از خروج از خانه زمانی را به ورزش با تردمیل اختصاص دهید . درست است که بیدار شدن صبح زود برای عموم افراد سخت است اما طبق تحقیقات انجام شده  افراد اگر به صورت مستمر کاری را  اجباری انجام دهند بعد از ۲۱ روز آن کار برای آن ها عادت می شود و دیگر مشکلی با انجام آن نخواهند داشت .

 

زمان مناسب برای تمرین با تردمیل

 

درست است که بهترین زمان ورزش با تردمیل صبح است اما نمی توان صرفا این زمان را پیشنهاد کرد زیرا همان طور که گفته شد افراد عادت های روزانه و شغل های متفاوتی دارند . اگرصبح ها به هردلیلی نمی توانید تمرینات ورزشی انجام دهید اصلا نا امید نشوید و ساعات دیگری از شبانه روز را حتما  به ورزش کردن اختصاص دهید . بسیاری از افراد ممکن است صبح زود زمان و توان کافی برای ورزش کردن نداشته باشند  این افراد ترجیح می دهند آخر شب ها بد از انجام کارهای روزانه با تردمیل خانگی خود ورزش کنند . از زمان های دیگری که برای ورزش کردن توصیه می شود شب ها ۴ ساعت قبل از خوابیدن است  . ورزش در هر ساعتی از شبانه روز اگربه صورت اصولی و مستمر انجام شود  قطعا تأثیر گذار خواهد بود  .

افراد در ساعات مختلف شبانه روز انرژی های متفاوتی دارند اما عموم افراد  در ساعت های بعد از ظهر انرژی زیادی دارند بنابراین یکی از زمان های دیگری که برای ورزش کردن پیشنهاد می شود تایم بعد از ظهر است . در ساعات مختلف شبانه روز ورزش کنید و راحتی و انرژی خود را بسنجید . هر زمانی که فرصت و رغبت بیشتری برای ورزش کردن با تردمیل دارید دست به کار شوید .

بلافاصله بعد از خورن غذا هرگز ورزش نکنید زیرا انجام تمرینات ورزشی  بعد از صرف غذا باعث می شود روند هضم غذا و کار دستگاه گوارش دچار اختلال شود  بنابراین  تا ۹۰ دقیقه بعد از صرف غذا از ورزش کردن اجتناب کنید .

برای خواندن مقالات آموزشی بیشتر با بازرگانی توماس اسپرت از ارائه دهندگان انحصاری تردمیل خانگی همراه باشید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *