راهنمای خرید دوچرخه ثابت

راهنمای خرید دوچرخه ثابت

راهنمای خرید دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت یکی از دستگاه های ورزشی پر کاربردی است که افراد در محیط خانه یا باشگاه از آن استفاده می کنند . این دستگاه برای افراد با سنین مختلف مناسب می باشد و با استفاده از آن می توانید شرایط دوچرخه سواری در خارج از خانه را برای خود شبیه سازی کنید .  اگر مدتی است قصد خرید دوچرخه دارید و به دنبال راهنمای خرید دوچرخه ثابت هستید با بازرگانی توماس همراه باشید .

اگر علاقه زیادی به دوچرخه سواری دارید و به دنبال ورزش هستید این دستگاه می تواند جایگزین خوبی برای فصل های سرد سال باشد . هزینه دوچرخه نسبت به سایر دستگاه های هوازی مناسب است و با استفاده از آن می توانید یک دستگاه ورزشی شخصی در خانه داشته باشید

قبل از خرید دوچرخه ثابت هدف و نیاز خود را مشخص کنید .آیا از این دستگاه تنها برای سلامتی و ورزش می خواهید استفاده کنید ؟ آیا قصد تقویت ماهیچه های خود را دارید ؟ آیا از این دستگاه هوازی برای لاغری می خواهید استفاده کنید ؟

دوچرخه ثابت در سه نوع ایستاده ، اسپینینگ ، نشسته وجود دارد  که هر کدام کاربرد های متفاوتی دارند . دوچرخه ثابت ایستاده برای کاربران معمولی ، اسپینینگ برای افرادی که قصد چربی سوزی  دارند ، نشسته برای افرادی که کمر درد دارند  مناسب می باشد .  اگر تمامی افراد خانواده قصد ورزش با دوچرخه ثابت را دارند بهترین انتخاب برای خرید  دوچرخه ثابت  ، ایستاده می باشد .

فاکتور های مهم هنگام خرید دوچرخه ثابت

برای خرید دوچرخه ثابت مناسب مانند سایر دستگاه های ورزشی از جمله تردمیل خانگی فاکتورهای بسیاری وجود دارد .قبل از خرید لازم است حتما با این فاکتور ها آشنایی داشته باشید . در ادامه به طور خلاصه چند مورد از این فاکتورها را برای شما بیان می کنیم :

۱)راحت و استاندارد باشد

هنگام خرید دوچرخه ثابت حتما به راحتی و استاندارد بودن آن دقت کنید . جایگاه نشستن را بررسی کنید تا سفت و باریک نباشد .دوچرخه ای را انتخاب کنید که ارتفاع نشیمنگاهش قابل تنطیم باشد و بتوانید آن را تغییر دهید . وقتی مشغول رکاب زدن می شوید پشت صندلی دوچرخه باید پشت شما را کاملا در بر گیرد .

 

دوچرخه ثابت استاندارد

 

۲) بتوانید مقاومت رکاب زدن خود را اتوماتیک تنظیم کنید

هنگام خرید دوچرخه ثابت به صفحه نمایش آن دقت کنید . دوچرخه ای را انتخاب کنید که بتوانید اتوماتیک مقاومت رکاب زدن آن را تنظیم کنید .اصلا جالب نیست  در حین ورزش کردن مجبور به پیاده شدن شوید تا بتوانید سختی ورزش و مقاومت رکاب زدن  خود را تغییر دهید . اگر دوچرخه شما اتوماتیک باشد روی مانیتور آن برنامه های گوناگونی برای ورزش و دوچرخه سواری وجود دارد .

۳) بی سر و صدا باشد

در حین ورزش کردن با دوچرخه ثابت حتما توجه کنید کوچک ترین سروصدایی تولید نکند . دوچرخه ورزشی باید به گونه ای باشد که حین ورزش کردن با آن بتوانید به موسیقی دلخواه خود گوش دهید یا حتی تلویزیون ببینید . اگر دوچرخه ثابت از خود سروصدا تولید کند قطعا آزار دهنده است و بعد از مدتی آن را رها خواهید کرد .

۴)مناسب سایز شما باشد

اکثر دوچرخه ها به گونه ای ساخته  شده اند که افراد با سایز های متفاوت می توانند از آن استفاده کنند . اگر اضافه وزن دارید حتما به این موضوع توجه کنید و دوچرخه ای را انتخاب کنید که مناسب سایز شما باشد .

۵) بتوانید بازتاب ورزش کردن خود را ببینید

به صفحه نمایش دوچرخه خود دقت کنید . دستگاهی را انتخاب کنید که صفحه نمایش آن اطلاعات مهمی نظیر مدت زمان ورزش کردن ، سرعت رکاب زدن ، ضربان قلب ، میزان مصرف انرژی را به شما نشان دهد . هنگامی که کاربر بتواند بازتاب و فرایند تمرین کردن خود را ببیند قطعا در تجربه و حس او از ورزش کردن نتیجه مثبتی خواهد داشت .

 

صفحه نمایش دوچرخه ثابت

 

۶) بتوان آن را با خود حمل کرد

  ممکن است بنا به دلایلی بخواهید آن را با خود حمل کنید و در نقطه دیگری از خانه قرار دهید بهتر است دوچرخه ای را انتخاب کنید که در زیر پایه های آن چرخ داشته باشد و بتوان به راحتی آن را جابه جا کرد .

۷) گارانتی و ضمانت  داشته باشد

تمامی وسایل ورزشی از جمله تردمیل ، دوچرخه ثابت و … بعد از مدتی ممکن است دچار خرابی شوند از این رو همیشه جانب احتیاط را رعایت کنید و از خرید تردمیل های دست دوم و بدون گارانتی جدا خودداری کنید . دوچرخه هایی را خریداری کنید که حتما در ایران پشتیبانی داشته باشند .

خوش بختانه امروزه با فراگیر شدن اینترنت این امکان وجود دارد که مدل های مختلف دوچرخه ثابت را در اینترنت سرچ کنید و با ویژگی ها و کاربرد هر کدام آشنا شوید سپس با توجه به کارایی و قدرت خریدی که دارید دوپرخه مورد نظر خود را انتخاب کنید . از این راه به راحتی می توانید قبل از مراجعه حضوری به کمپانی های مختلف و سردرگمی دوچرخه مناسب خود را انتخاب کنید .

۸) جای کمی بخواهد

اگر بخواهید در خانه یا باشگاه از دوچرخه ثابت استفاده کنید، بهتر است دوچرخه ای انتخاب کنید که جای کمی بگیرد و بتوانید در کنار سایر وسایل ورزشی به راحتی از آن استفاده کنید.

۹) قابلیت تنظیم ارتفاع

این روزها از بین دوچرخه های ثابت آنهایی استاندارد هستند که قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد. زین عقب و جلو و بالا و پایین رفته و راحتی فرد را به همراه داشته باشد. در این حالت فشار کمتری به کمر وارد میشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *