ضربان قلب در هنگام استفاده از تردمیل

ضربان قلب هنگام استفاده از تردمیل

ضربان قلب در هنگام استفاده از تردمیل

یکی از مواردی که  هنگام ورزش کردن با دستگاه های هوازی از جمله تردمیل باید به آن توجه کنید ضربان قلب در هنگام استفاده از تردمیل است . بالا رفتن بیش از حد ضربان قلب در حین ورزش کردن می تواند به سیستم قلبی – عروقی بدن شما آسیب وارد کند . برای آشنایی بیشتر و بررسی ضربان قلب مناسب در حین ورزش با تردمیل با بازرگانی  توماس اسپرت از نمایندگی های انحصاری فروش تردمیل همراه باشید .

ضربان قلب مناسب هنگام ورزش با تردمیل

یکی از مواردی که باید هنگام خرید تردمیل خانگی به آن توجه کنید دیجیتالی بودن صفحه نمایش آن و نشان دادن ضربان قلب است . برای اطلاع یافتن از تعداد ضربان قلب خود هنگام ورزش با تردمیل کف دست ها را بر روی قسمت های فلزی روی دستگیره های تردمیل قرار دهید . با انجام این کار می توانید ضربان قلب خود را بر روی صفحه نمایش تردمیل  مشاهده کنید  .

ضربان قلب مناسب در هنگام استفاده از تردمیل

افراد در سه سطح ملایم ، متوسط و شدید ورزش می کنند . در حین ورزش با تردمیل مانند دستگاه های هوازی دیگر می توانید زمان ، کالری سوزانده شده ، سرعت ، مسافت طی شده و ضربان قلب را ببینید.

ضربان قلب مناسب برای ورزش با تردمیل  را با توجه به رنج سنی  های متفاوت در جدول زیر می توانید مشاهده کنید:

 

بازه سنیضربان قلب
۲۰ سال۱۲۰-۱۵۰
۲۵ سال۱۱۷-۱۴۶
۳۰ سال۱۱۴-۱۴۳
۳۵ سال۱۱۱-۱۳۹
۴۰ سال۱۰۸-۱۳۵
۴۵ سال۱۰۵-۱۳۱
۵۰ سال۱۰۲-۱۲۸
۵۵ سال۹۹-۱۲۴
۶۰ سال۹۷-۱۲۰
۶۵ سال۹۳-۱۱۶

 

بیشترین  کالری سوزی زمانی اتفاق می افتد که ضربان قلب به ۷۰ درصد حداکثر ظرفیت خود برسد .

فرمول ضربان قلب مناسب هنگام ورزش با تردمیل

راه دیگر برای به دست آوردن ضربان قلب مناسب هنگام ورزش با تردمیل استفاده از فرمول زیر است :

۲۲۰- عدد سن = ضربان قلب مناسب

ضربان قلب هنگام دویدن به روش تناوبی بر روی تردمیل

در دویدن به روش تناوبی ابتدا ۲ الی ۳ دقیقه با نهایت انرژی بدوید  تا ضربان قلب شما به ۸۰ درصد حداکثر خود نزدیک شود . در مرحله بعد به مدت یک دقیقه ملایم راه بروید . در این هنگام ضربان قلب شما باید به ۵۰درصد حداکثر ظرفیت خود برسد . دوباره سرعت خود را زیاد کنید و این چرخه را به مدت حداقل ۳۰ دقیقه ادامه دهید . برای کالری سوزی با تردمیل در سه وعده صبح ، ظهر ، شب ورزش کنید و حتما ضربان قلب خود را چک کنید . از انجام تمرینات سنگین در صبح اجتناب کنید . تمرینات شدید تر با تردمیل را ۲ ساعت بعد از ناهار انجام دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *