تردمیل دست دوم

تردمیل دست دوم

تردمیل دست دوم

تردمیل یک دستگاه تناسب اندام بسیار کارآمد و موثر است. اما خرید یک تردمیل جدید تا حدودی می تواند یک گزینه گران قیمت باشد. با این حال اگر شما بدانید که دنبال چه چیزی هستید و در مورد تردمیل دست دوم تحقیقات خود را انجام دهید ، شما می توانید ریسک آن را به حداقل برسانید و پول زیادی را صرفه جویی کنید.

مزیت خرید تردمیل نو نسبت با تردمیل دست دوم

مزیت خرید تردمیل نو در مقایسه با تردمیل دست دو این است که شما گارانتی دریافت می کنید و قطعات دیرتر از بین میرود و شما به روز ترین امکانات تردمیل را دریافت خواهید کرد.
با این حال شما می توانید با خرید تردمیل های دست دوم پول زیادی را صرفه جویی کنید اما یک ریسک یا خطری در هنگام خرید کالاهای دست دوم وجود دارد.
در مورد تردمیل های دست دوم شما واقعا نمی دانید که مالک یا مالکین قبلی چگونه از آن استفاده و نگهداری کرده اند (اگر نگهداری صحیح و منظمی انجام شده باشد) و شاید در خرید تردمیل های دست دوم تکراری ترین جمله ای که شنیده می شود این است که: “از این تردمیل هیچ استفاده ای نشده” و البته که این معیار مناسبی برای خرید نمی باشد.
تردمیل نو شاید از لحاظ قیمت نسبتا بالاتر از تردمیل های دست دوم باشد که البته اگر مستقیم از نمایندگی های فروش تردمیل و یا از وارد کننده های اصلی تردمیل در ایران خرید خود را انجام دهید حتی این مورد هم بسیار بسیار تفاوت کم و ناچیزی خواهد داشت و می توانید یک تردمیل نو را به قیمت یک تردمیل دست دوم بخرید.

شاید لذتی که در باز کردن جعبه یک تردمیل نو وجود دارد (مانند هر کالای دیگر) و اینکه خودتان آن را مونتاژ کنید و برای اولین بار از آن استفاده کنید اصلا در خرید یک تردمیل دست دوم وجود ندارد و برای بسیاری از افراد (از جمله خود من) همین لذت خرید یک کالا نو ارزشش را دارد تا خرید یک دست دوم.

۷ نکته مهم در هنگام خرید تردمیل دست دوم:

نکات مهم در خرید تردمیل دست دوم

موارد زیر نکاتی هستند که در هنگام خرید تردمیل دست دوم باید مورد توجه قرار گیرند:

به جای پرداخت چندین میلیون تومان برای یک تردمیل بی کیفیت بهتر است همان مبلغ ویا حتی مقدار کمتر از آن را برای خرید یک تردمیل با کیفیت ولی دست دوم پرداخت کنید. بسیاری از مردم در آستانه سال نو تردمیل های خود را که استفاده نمی کنند به فروش می گذارند. یا افرادی که تردمیلی را برای ورزش کردن در خانه خریداری کرده اند اما به هر دلیلی از ان استفاده نکرده اند و دیگر امیدی به استفاده از ان هم ندارند و برای اینکه فضای خانه آزاد شود تصمیم به فروش تردمیل دست دوم خود می گیرند.

۱- قیمت تردمیل دست دوم:

مزیت خرید یک تردمیل دست دوم، هزینه کم است. هنگامی که شما نام برند و مدل را می دانید ، می توانید هزینه معادل یک تردمیل نو را چک کنید برای اینکه تعیین کنید که چه مقدار در این معامله می توانید صرفه جویی کنید. اگر شما تردمیلی با تخفیف زیاد قیمت در یک فروشگاه خریداری می کنید ، بررسی کنید که هزینه های اضافی وجود دارد یا نه . چون اغلب تردمیل ها را با تخفیف ، با یک قیمت عالی به فروش می رسانند اما هزینه های پیوسته برای تحویل یا راه اندازی آن ، ذکر نمی شود.

اولین قدم برای خرید بررسی ویژگی هایی است که یک تردمیل خوب باید داشته باشد و شناسایی انواع مختلف مدل های مناسب است . شما باید بدانید که برای یک تردمیل خانگی چه مشخصاتی لازم است تا بعد از آن قابلیت تصمیم گیری داشته باشید.

۲- وضعیت موتور:

موتور تردمیل دست دوماگر شما به دنبال یک تردمیل دست دوم هستید باید توجه ویژه ای به وضعیت موتور داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که موتور در شرایط خوب کار کرده است. با انجام دادن یک تست مناسب ، حرکت در تمامی سرعتها را بررسی کنید. اکثر افراد قادر نیستند که وضعیت موتور و سایر قطعات داخلی تردمیل را ارزیابی کنند ، بلکه بررسی آن توسط یک متخصص می تواند بسیار کارآمد باشد. به راحتی می توانیم متوجه شویم که تردمیل های استفاده شده ( دست دوم ) یا تخفیف خورده دچار آسیب یا نقصان شده اند ، هرچند برخی از انواع آسیب و خرابی ها به راحتی قابل تشخیص نیستند. در صورت بروز مشکلات فنی شما باید هزینه های مربوط به جایگزینی یا تعمیر موتور تردمیل را انجام دهید. پس باید بررسی کاملی از اجزای الکترونیکی تردمیل را انجام دهید ، زیرا ممکن است جایگزین کردن آن گران باشد.

اگر تردمیل خود را برای راه رفتن معمولی استفاده می کنید و وزنی زیر ۹۰ کیلوگرم پوند دارید موتوری با ۲ اسب بخار برای شما کافی است و اگر وزن شما بیش از ۹۰ کیلوگرم است حداقل نیم اسب بخار باید به قدرت موتور شما اضافه شود. برای دویدن آرام حداقل به ۲٫۵اسب بخار نیاز دارید و اگر وزن شما بیش از ۹۰ کیلوگرم باشد این مقدار به ۳ اسب بخار افزایش می یابد. برای دویدن کامل نیز به موتوری با ۳ اسب بخار برای افراد زیر ۹۰ کیلیوگرم و ۳٫۵ اسب بخار برای افرادی با وزن بیش از ۹۰ کیلوگرم نیاز داریم.

۳- سابقه استفاده از تردمیل های دست دوم:

نکته دیگری که هنگام خرید یک تردمیل دست دوم باید مورد توجه قرار گیرد این است که چه مدت زمان و توسط چه کسی از آن استفاده شده است. میزان استفاده قبلی از تردمیل تعیین می کند که شما تا چه مدت می توانید از تردمیل خود انتظار کارایی موثر را داشته باشید. اما فقط پیدا کردن سن تردمیل این اطلاعات را به شما نمی دهد ، چون ممکن است در این مدت زمان ، میزان استفاده از تردمیل معلوم نباشد. تردمیل های استفاده شده در یک باشگاه ورزشی احتمالا به میزان زیادی مورد استفاده قرار گرفته اند در حالی که اگر فروشنده تردمیل فرد سالخورده یا میانسالی باشد به احتمال زیاد این تردمیل به میزان کمی مورد استفاده قرار گرفته شده است. از تردمیل هایی که دارای صاحبان متعدد بوده اند حتی اگر دستگاه در شرایط عالی به نظر می رسد ، اجتناب کنید. شما هیچ اطلاعی از آسیب های وارد شده به تردمیل توسط صاحبان قبلی آن ، ندارید.

۴- ارتقاء ویژگی ها:

اگر شما از یک مدل تردمیلی استفاده می کنید که تمام ویژگی های مورد نظر شما را ندارد ، شما باید هزینه های لازم برای ارتقا تردمیل را انجام دهید. اگر تردمیل دست دومی که شما می خرید به عنوان مثال ؛ دستگاه ضربان قلب را نداشته باشد ، شما مجبور به خرید آن به صورت جداگانه با قیمت بسیار زیاد هستید.

۵- گارانتی تردمیل دست دوم:

اگر شما یک مدل منسوخ را خریداری کنید ، شما باید این انتظار را داشته باشید که پس از خرید آن خیلی زود از کار بیفتد این در حالی است که تردمیل دست دوم شما ضمانت یا گارانتی نخواهد داشت. فروشگاه یا شرکتی که تردمیل را تعمیر می کند ، ممکن است مدل های دست دوم تردمیل هایی را به فروش برساند که اغلب شامل یک ضمانت محدود شود. اگر یک تردمیل در یک حراج ( که اغلب بسیار ارزان است ) فروخته شود ، شما باید اطمینان حاصل کنید که دارای گارانتی باشد ، چون تردمیل نمی تواند تست عملکرد را به خوبی پشت سر بگذارد.

اگر تردمیل دست دوم خرید می کنید احتمالا یا گارانتی آن تمام شده و یا این گارانتی فقط برای خریدار اول میباشد ولی خود این گارانتی تضمینی بر کیفیت دستگاه است.

حداقل گارانتی برای یک دستگاه خوب ۱۰ سال برای بدنه، ۵ سال برای موتور و دو سال برای قطعات است. هر چقدر این گارانتی ها بیشتر باشد بهتر است. از خرید تردمیل های باگارانتی کوتاه تر اجتناب کنید.

۶- انجام تحقیق در مورد خرید تردمیل :

همه بررسی هایی که می تواند در مورد خرید تردمیل مورد نظر ، کمک کند ، انجام دهید. به خصوص جست و جو در سایت های در سایت های مربوطه بسیار ارزشمند هستند چرا که اجازه می دهد نظرات خریدارانی که در کسب و کار فروش تردمیل نیستند را ببینید. که در این حالت احتمال پیدا کردن یک نظر بی طرفانه برای شما بیشتر کمک دهنده است. با این حال به یاد داشته باشید که هیچ دستگاهی برای همه مناسب نیست ، بنابراین حتی دستگاه های عالی نیز ، گاه به گاه نظرات منفی را دریافت می کند.

۷- محدودیت وزن کاربر

قسمت مشخصات وزن تردمیل بیانگر استحکام و ساختار بدنه تردمیل است. باید به سراغ تردمیلی بروید که حداکثر وزن قابل  تحمل توسط آن حداقل ۴۰ کیلوگرم از وزن شما بیشتر باشد.

تردمیل دست دوم از کجا بخریم

پیدا کردن فروشگاهی برای تردمیل های دسته دوم و با کیفیت:

برای خرید تردمیل اینترنت محل خوبی برای انجام این کار است. اگر شما به دنبال خرید تردمیل دست دوم هستید ، جست و جوی خود را از نیازمندی های روزنامه و یا سایت های ورزشی شروع کنید. مکان هایی که در آن می‌توانیم به دنبال تردمیل های دست دوم مناسب باشید عبارتند از:

 • باشگاه های بدنسازی محلی:

معمولاً باشگاه‌ها تردمیل های با کیفیت و تجاری دارند.به دنبال باشگاه‌هایی باشید که در حال تعویض تردمیل های خود با مدل های جدید ویا حتی در حال بستن باشگاه هستند و اقدام به فروش تجهیزات خود می‌کنند. توجه کنید که دستگاه از پریز برق معمولی استفاده کند نه از پریز های بزرگ.

 • سایت های فروش تجهیزات دست دوم:

در سایت های مانند شیپور و دیوار و …  جستجو کنید. گاهی در سایت های مانند آمازون مدل های دست دوم بازسازی شده را میتوان پیدا کنید. سعی کنید با کسانی تماس بگیرید که دستگاه آنها در منطقه شما باشد زیرا هزینه حمل و نقل این تجهیزات بالا است.

 • فروشگاه هایی که تجهیزات دست دوم می فروشند:

آنها نیز محل مناسبی برای خرید این گونه وسایل هستند

 • فروش خانگی:

در خیلی از موارد افراد وسایل خود را برای مواردی چون مهاجرت، جابه جا شدن منزل  و…. به فروش میرسانند آنها معمولاً آگهی می‌زنند. به این آگهی ها توجه کنید و بر اساس آن اقدام کنید

خرید تردمیل کارکرده

معایب خرید تردمیل دست دوم:

چند مسئله برای توجه و پیشگیری باید مورد توجه قرار گیرد

تردمیل دست دوم دارای گارانتی نیست از این رو دقت کنید گرفتار تعمیر دستگاه نشوید، زیرا هزینه آن به عهده خود شماست که معمولاً مقدار قابل توجهی می باشد.

تردمیل را باید به خانه بیاورید و نصب کنیم که معمولاً پروسه‌ای پیچیده و وقت گیرو هزینه‌بر است. در حالیکه در خرید تردمیل نو معمولاً اگر در قرارداد دقت کنید کلیه این هزینه ها به عهده فروشنده است.
معمولاً دفترچه راهنمای تردمیل به همراه تردمیل دست دوم نیست از این رو باید در سایت سازنده به دنبال نسخه الکترونیکی آن باشید

با توجه به موارد مطرح شده برای خرید یک دستگاه تردمیل تصمیم گیری کنید دقت کنید کیفیت را فدای هزینه نکنیم و الا باید چند بار هزینه کنید.

پیشنهاد ویژه برای خرید تردمیل نو به جای تردمیل دست دوم

شاید یکی از مهمترین دلایلی که به خاطر آن تصمیم به خرید تردمیل دست دوم دارید، قیمت پایین تر تردمیل دست دوم نسبت به نو باشد.

با توجه به اینکه توماس اسپرت خود وارد کننده مستقیم تردمیل های استرانگ در ایران می باشد، شما می توانید تردمیل را با قیمت های بسیار مناسب و به صورت مستقیم خریداری کنید (لیست قیمت تردمیل) تا جایی که اختلاف قیمت زیادی بین نو و دست دوم وجود نخواهد داست، همچنین ما شرایط خرید اقساطی تردمیل را نیز در روند کاری خود داریم به گونه ای است که شما بتوانید به سادگی یک تردمیل نو خریداری کنید و در طی چند قسط مبلغ آن را پرداخت کنید و از همان ابتدا به صورت مستقیم خودتان از آن استفاده کنید و همیشه یک دغدغه و نگرانی از اینکه یک تردمیل دست دوم خریداری کرده اید نداشته باشید.

دیدگاه (3)

 • مجید امامی پاسخ

  آیا شما تردمیل دست دوم خریدار هستید؟
  یک تردمیل توربو فیتنس مدل TF150 در حد نو و با شرایط پرداختش هم کنار می آیم
  عکس و فیلمش هم خواستید می فرستم

  2018-11-02 در 9:22 ب.ظ
  • توماس اسپرت
   توماس اسپرت پاسخ

   سلام
   وقت بخیر دوست عزیز
   خیر، ما فقط تردمیل های نو، برند استرانگ را در ایران عرضه می کنیم
   موفق باشید

   2018-11-03 در 3:59 ب.ظ
  • محمود اخوان پاسخ

   سلام – بله – اگر امکانش باشه به این شماره عکس و مشخصات و فیلم بفرستید ۰۹۱۲۱۸۶۱۳۴۹

   2020-01-01 در 5:16 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *