لاغری شکم با تردمیل

لاغری شکم با تردمیل

لاغری شکم با تردمیل

در مقاله لاغری با تردمیل در خصوص مزایای استفاده از تردمیل جهت لاغری صحبت کردیم و چندین برنامه تمرینی جهت لاغر کردن با تردمیل معرفی کردیم. در این مقاله از توماس اسپرت تصمیم داریم در خصوص لاغر کردن شکم به کمک ورزش با تردمیل صحبت کنیم. برخی از افراد اندام متناسبی دارند و چاقی آن ها صرفا در ناحیه شکم است، خوب تنها گرفتن رژیم غذایی نه تنها باعث نمی شود شکم لاغر شود بلکه باعث لاغری سایر اندام ها مانند صورت، دست و پاها می شود که شاید اصلا ایده آل و منطقی نباشد، اما چکار می توان کرد تا بتوانیم فقط چربی های انباشته شده در ناحیه شکم سوزانده شود و بتوانید اندامی مناسب در ناحیه شکم داشته باشیم.

دستگاه های هوازی همچون دوچرخه و الپتیکال و تردمیل اینجا به کمک شما می آیند و کمک می کنند به جز شادابی و سلامتی شما به تناسب اندام مورد نظر خود نیز برسید. با کمک تردمیل میتوان تمرینات منظم و مستمری را انجام داد و با اکسیژن رسانی زیاد به عضلات چربی سوزی بیشتری به راه بیندازید و چربی های ناحیه مورد نظر مانند شکم را از بین برد.

زمانی که از تردمیل استفاده می کنید و دوست دارید چربی های شکم را زودتر و در کمترین زمان از بین ببرید، بهتر است شیب تردمیل خود را زیاد کنید و در زمان راه رفتن یا دویدن برای خود مقاومتی ایجاد کنید. زمانی که بر روی تردمیل به قسمت مشخصی از بدن فشار وارد کنید و با رساندن اکسیژن بیشتر به بدن می توانید چربی سوز در بدن راه بیندازید و با آب شدن چربی شکم به فرم دلخواه خود برسید و زمانی که شیب تردمیل را زیاد می کنید، عضلات ناحیه شکم بیشتر فعالیت انجام می دهند و فشار بیشتری به شکم شما وارد می شود.

نکات مهم جهت لاغری با تردمیل خصوصا لاغری شکم

  1. یک یا چند برنامه ترکیبی برای ورزش کردن با تردمیل داشته باشید.
  2. به جای دویدن با سرعت ثابت در یک زمان مشخص مثلا ۳۰ دقیقه ای، سرعت دویدن خود را افزایش دهید (تمرین با شدت بالاتر) و سپس استراحت کنید، مثلا ۱ الی ۲ دقیقه دویدن با سرعت بالا و سپس استراحت و راه رفتن روی تردمیل با سرعت پایین طی ۲ الی ۵ دقیقه و شروع مجدد با شدت و سرعت بالا.
  3. حتما تغییر شیب تردمیل را در برنامه ورزشی خود بگنجانید به عنوان مثال شیب را برای یک تا دو دقیقه بین ۲ تا ۴ درصد بالا ببرید و سرعت‌تان را تا ۰٫۱ تا ۰٫۲ کاهش دهید، سپس دوباره شیب را به‌مدت یک تا دو دقیقه به صفر برسانید و همین روند را تکرار کنید.
  4. در بعضی از روز ها مدت زمان تمرین خود با تردمیل را بالا ببرید مثلا اگر همیشه تمرین های ۳۰ دقیقه ای دارید، برخی روز ها مدت تمرین خود را تا ۴۵ دقیقه افزایش دهید.

و اما یک نکته پایانی که باید همیشه مد نظر قرار دهید این است که در کنار ورزش باید از یک رژیم غذایی متناسب پیروی کنید تا زودتر به هدف مورد نظرتان برسید، زیرا حتی اگر شما ورزش سنگینی هم انجام دهید و به همان میزان با خوردن غذاهای زیاد و پر کالری، کالری زیادی وارد بدن خود کنید، مطمئنا لاغری و چربی سوزی در بدن شما رخ نمی دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *