فواید تردمیل – مضرات تردمیل

فواید و مضرات تردمیل

فواید تردمیل – مضرات تردمیل

قطعا یکی از مهمترین دلایل انتخاب تردمیل برای ورزش کردن راحتی استفاده از تردمیل می باشد.
تردمیل این اجازه را به شما می دهد که در هر ساعت از شبانه روز، صبح زود، آخر شب و حتی در هوای برفی و بارانی، خیلی سرد یا خیلی گرم ورزش کنید. با تردمیل دیگر در ترافیك سنگین شهری وقت تان را برای رسیدن به باشگاه ورزشی هدر نمی دهید.
راحتی استفاده از این وسیله ورزشی برای خانم ها نیز یکی از نکات مثبت می باشد و خانم ها می توان بدون هیچ محدودیتی در منطل خود یک ورزش بسیار سالم را در هر ساعت از شبانه روز انجام دهند.
از دیگر فواید تردمیل این است که هنگام ورزش با تردمیل چه در منزل و چه در باشگاه، می‌توانید همزمان تلویزیون تماشاكنید، تلفنی با دوستانتان صحبت كنید و یا به موسیقی دلخواهتان گوش دهید.
در ادامه و در این بخش مقالات متعدد در خصوص فواید تردمیل می باشد که می توانید مطالعه کنید:

دستگاه تردمیل شما را قادر به پیاد روی و راه رفتن سریع، بدون ترک خانه می­سازد. مصرف انرژی در هنگام استفاده تردمیل نیز قابل مقایسه با گام برداشتن و راه رفتن سریع می­باشد.

۵ نکته در هنگام تمرین با تردمیل

 1. همیشه تمرین خود را با سرعت پایین شروع فرمایید.
 2. هنگامی پاهای خود را بر روی نوار نقاله تردمیل قرار دهید که نوار نقاله ثابت یا با سرعت کم در حال حرکت باشد.
 3. تنها هنگامی که در شروع تمرین هستید از دسته های تردمیل استفاده نمایید. شما باید دسته های تردمیل پس از اینکه در حالت دویدن قرار گرفتید رها کنید در غیر اینصورت کالری کمتری از شما سوزانده می­شود و همچنین حرکت شما غیر طبیعی خواهد شد.
 4. هنگام استفاده از تردمیل تنها به جلو نگاه کنید و متمرکز سریع راه رفتن باشد. به اطراف خود نگاه نکنید. زمانی کگه به جلو نگاه نکردید در اینصورت ریسک بزرگی برای اینکه هنگام گام برداشتن از نوار نقاله خارج شوید و تعادل خود را از دست دهید، ایجاد کرده اید.
 5. همیشه هنگام استفاده از تردمیل کفش های مناسب گام برداشتن یا راه بپوشد حتی اگر از تردمیل هایی که مجهز به ضربه گیر های الاستیکی هستند، استفاده می نمایید.

فواید تردمیل

فواید تردمیل

ورزش به منظور سلامتی یکی از ضروریات زندگی امروزی است ولی محدودیت‌های ما باعث می شود که از آن غافل شویم. ورزش به شکل های مختلف می تواند انجام شود ولی به خاطر محدودیت های زندگی به دنبال راحت ترین و بی دردسرترین آنها می باشیم. سوالی که در اینجا پیش می آید آن است که آیا تمرین با تردمیل می تواند راهکار خوبی باشد؟
۲۰ تا ۳۰ دقیقه راه رفتن تند یا دویدن آرام یک راه حل خوب برای آماده نمودن بدن می‌باشد ولی برای این تمرین باید به باشگاه رفت یا در محیط بیرون تمرین نمود که اغلب این خود یک مشکل بزرگ محسوب می شود. تمرین در منزل با تردمیل می تواند این مشکل را حل کند

فواید تردمیل و دلایل استفاده از تردمیل را میتوان به صورت زیر خلاصه نمود:

 

 • استفاده از تردمیل آسان است:

مرد خندان در حال ورزش با تردمیل

تردمیل های یکی از ساده ترین ابزارهای قابل استفاده ورزشی هستند. اگر شخصی هستید که نگران زمین های ناهموار بوده یا نگران قدم زدن در شیبها هستید تردمیل به دلیل سطح صاف و یکنواخت آن برای شما بسیار مناسب.لازم به نگرانی برای، پیاده رو ها ، جدول های خیابان و… نیست
یکی از دلایل مهم تمایل مردم به استفاده از تردمیل سادگی کاربرد آن است.

 

 • در ورزش با تردمیل می توانید پیشرفت خود را به سادگی مشاهده کنید:

گزارش پیشرفت در تمرین با تردمیل

با تردمیل قادر به پیگیری وضعیت خود خواهید بود. اکثر تردمیل ها دارای مانیتور دیجیتال هستند که به شما اطلاعات مهمی مانند فاصله پیموده شده، کالری سوزانده شده، ضربان قلب و زمان را میدهند

حتی بعضی از مدلها به شما اجازه می دهد با ایجاد چندین کاربر اطلاعات خود را ذخیره کنید و با گذر زمان میزان پیشرفت خود را بسنجید
دنبال کردن فعالیت اهمیت زیادی دارد به خصوص اگر شما به دنبال کاهش وزن هستید

 

 • تردمیل دارای برنامه های تمرینی از پیش تعریف شده است:

تردمیل ES-660 C

اگر تردمیل شما دارای نمایشگر دیجیتال است شانس خوبی دارید که در آن چند برنامه تمرینی تعریف شده نیز وجود داشته باشد. در این برنامه‌ها سرعت، شیب و سایر پارامتر ها تغییر می کنند و فرصت خوبی برای به چالش کشیده شدن شما است. برنامه های تمرینی از پیش تعریف شده بسیار خوب هستند زیرا تمرینات شما را جالب و هیجان انگیز می کنند

 

لاغری با تردمیل

یکی از مزایای اصلی استفاده از تردمیل جهت کاهش وزن است. ۲۰ دقیقه دویدن با سرعت ۶ مایل بر ساعت باعث سوزاندن حدود ۲۲۹ کالری می شود. و اگر سرعت خود را به ۸ مایل بر ساعت برسانید این مقدار به ۳۰۰ کالری نیز می‌رسد. اگر برنامه تمرینی خود را با یک رژیم غذایی مناسب نیز همراه کنید در حداقل زمان ممکن کاهش وزن خود را انجام خواهید داد. با اجرای بعضی از برنامه های تمرینی مانند استفاده از شیب دستگاه و…. این کاهش وزن را بسیار سریعتر می توان انجام داد.

 

 • تاثیر ورزش با تردمیل در بهبود سلامت قلب:

تردمیل ها تمرین بسیار خوبی برای قلب و عروق هستند و کمک شایانی به سلامتی قلب می کنند. هر بار که شما بر روی تردمیل می روید کمک به تقویت قلب خود می کنید. وقتی که قلب شما قوی تر باشد فشار خون شما پایین تر است. به علاوه دویدن یا راه رفتن باعث جریان بهتر خون شده و باعث کاهش استرس بر قلب می شود.
تمرینات هوازی باعث کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب میشود. از آنجایی که بیماری‌های قلبی علت اصلی مرگ و میر هستند باید نسبت به سلامت قلب و عروق اقدام کرد.

 • تردمیل بهترین ابزار برای تمرین همزمان با کارهای روزانه:

چرا اکثر مردم تمرین نمی کنند؟ زیرا آنها وقت کافی ندارند. ولی بیشتر ما هر شب وقتی را برای تماشای تلویزیون پیدا می کنیم. تردمیل این مزیت را دارد که شما میتوانید همزمان با سایر کارها ورزش نیز انجام دهید. مثلاً هنگامی که تلویزیون نگاه میکنید روی تردمیل نیز راه بروید. یا هنگامی که روی تردمیل راه میروید مطلبی را نیز مطالعه می کنید .یا موزیک گوش هنگام تمرین با تردمیل به می دهید. این موارد به شما کمک می کنند که تمرینات خود را هیجان انگیز تر کنید و به جای ترس از تمرینات صبحگاهی مشتاق انجام آنها شوید.

 • ورزش با تردمیل باعث بهبود شرایط عضلات بدن می شود:

راه رفتن و دویدن روی تردمیل باعث قوی تر شدن و حجیم تر شدن ماهیچه های مختلف می شود. حتی استفاده از شیب باعث حجیم تر شدن بیشتر ماهیچه های پا می‌شود. همزمان اگر وزنه های کوچکی را به دست بگیرید قادر به حجم دادن و پرورش ماهیچه های دست خود نیز هستید

 • تردمیل باعث ثبات و سلامت بیشتر بدن خواهد شد:

تردمیل یکی از راحت‌ترین روش های تمرین جهت سلامت بدن است. با این دستگاه قادر به تمرین در منزل، در هر زمانی که تمایل دارید خواهید بود. به علاوه اینکه با آن قادر به کاهش وزن و تقویت ماهیچه ها و بهبود وضعیت قلب نیز هستید. از این رو مطمئن باشید سرمایه‌گذاری در خرید تردمیل بهترین کارممکن می باشد

برخی دیگر از فواید تردمیل:

فواید تردمیل

 • استفاده از تردمیل تحت تأثیر آب و هوا و شرایط جوی نخواهد بود. در اینصورت بدی آب هوا نمیتواند دلیلی برای ممناعت از تمرین شود!
 • میزان سختی تمرین کردن با تردمیل به راحتی قابل تنظیم است.
 • تردمیل دارای ضربه گیر است و سبب کرنش در مفاصل به اندازه ای که شما بر روی آسفالت می دوید، نخواهد شد.
 • میزان سختی تمرین در زمانی با تغییر میزان زاویه شیب دستگاه قابل تغییر خواهد بود.
 • نیازی به مسیر اختصاصی برای راه رفتن سریع نخواهید بود.

از دیگر فواید تردمیل ، دویدن آهسته بر روی آن است. پس از گرم کردن بدن و پیاده روی سریع بر روی تردمیل با یک افزایش جزئی سرعت ، شروع به دویدن کنید به این حالت دویدن آهسته می گویند.
یکی از راه های کاهش وزن با تردمیل ، دویدن آهسته بر روی آن است در این حالت فرد مدت زمان بیشتری را می دود و کالری و چربی بیشتری را از دست می دهد.
با دویدن آهسته روی تردمیل در واقع تمام ماهیچه های شما درگیر می شوند که این امر باعث تقویت ماهیچه ها و در نتیجه فشار کمتر به استخوان ها می شود. همچنین دویدن آهسته بر روی تردمیل باعث پایین آمدن کلسترول خون شده ، ذهن را آرام می کند و موجب خواب بهتر می شود.
لازم به ذکر است که دویدن تند موجب لاغری در افراد مبتدی نمی شود چون فرد سریعتر خسته شده و زمان استفاده فرد از تردمیل کمتر شده و چربی سوزی انجام نمی شود.

مضرات تردمیل

مضرات تردمیل

 • استفاده از تردمیل در مکان بسته ممکن است کسل کننده باشد.
 • دارای سر و صدای نسبتا بلند تا یکنواخت خواهد بود.
 • قادر به مطالعه هنگام استفاده از تردمیل نخواهید بود.
 • هنگام دویدن در معرض هوای تازه قرار نمی گیرید.

از جمله مضرات تردمیل می توان به بروز آسیب در ناحیه زانو ، ران ها ، مچ پا ، ساق پا و کمر ( برای کسانی که دیسک کمر دارند ) اشاره کرد. البته در صورتی که فرد به درستی از تردمیل استفاده کرده و نکات لازم را رعایت کند و با پزشک خود مشورت نماید ، به وجود آمدن این خطرات صفر می شود . نظر پزشک برای افراد بیمار بسیار مهم می باشد

اشتباهات متداول هنگام راه رفتن روی تردمیل

معیار کیفیت در تردمیل

 • موتور پر قدرت سبب دویدن با صدای کمتر و یکنواخت خواهد شد. نرخ توان یکنواخت موتور تعیین کننده خواهد شد.
 • اندازه سطح دویدن: سطح بزرکتر دویدن احتمال زمین خوردن و افتادن شما را کاهش می دهد و باعث ایجتد تمرین راحت تر شما خواهد شد.
 • ضربه گیری: استفاده از ضربه گیر در تردمیل نه تنها برای کسانی مشکلات کمر و زانو دارند مهم است بلکه برای دوندگان حرفه ای نیز دارای اهمیت است.
 • تنظیم شیب دستی یا برقی: تغییر شیب برقی این امکان را برای شما ایجاد می کند که شیب تردمیل را هنگام دویدن تنها با فشار دادن یک دکمه تغییر دهید. این قابلیت می تواند برای اهداف مختلف به کار برده شود.
 • قابلیت جمع شدن تردمیل: دستگاه تردمیل که قابل جمع شدن باشد، فضای کمتری را اشغال می کند.
 • بلندی صدا: بلندی صدای تردمیل هنگام دویدن برای تمرین کردن با مدت زملن طولانی بسیار مهم است.
 • کیفیت کارکرد، ثبات و پایداری تردمیل
 • برنامه های تمرینی: بدلیل اینکه ضربان قلب کنترل می شود بسیار مفید خواهد بود.

اگر شما تصمیم به خرید تردمیل خانگی دارید می توانید از بخش تردمیل های خانگی انواع تردمیل های موجود را همراه با جزئیات دقیق هریک مطالعه کنید و متناسب با نیاز خود یک تردمیل حرفه ای و با کیفیت را تهیه کنید. همچنین در صورتی که نیاز به مشاوره قبل از خرید جهت انتخاب تردمیل مورد نظر دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در روند انتخاب تجهیزات وزشی از جمله تردمیل شما را راهنمایی کنند.

توماس اسپرت نمایندگی تردمیل استرانگ در ایران

دیدگاه (5)

 • shahaaab پاسخ

  به نظرم که تردمیل هم اش فایده است البته اگر استفاده کنید و هیچ ضرری ندارد به خصوص اگر می خواهید لاغر شوید

  2018-10-13 در 12:31 ب.ظ
 • ایمان ادیبی پاسخ

  سر و صدای تردمیل خیلی زیاد است؟ و آیا برای استفاده در آپارتمان باعث ایجاد مزاحمت برای طبقه پایین می شود؟ منظورم سر و صدای دویدن روی تردمیل است

  2018-10-25 در 9:34 ق.ظ
  • توماس اسپرت
   توماس اسپرت پاسخ

   عرض ادب
   خیر،
   با خیال راحت می توانید در اپارتمان استفاده کنید، تردمیل ها داری ضربه گیرهای حرفه ای هستند و هیچ سروصدا برای طبقات پایین نخواهد داشت
   موفق باشید

   2018-10-26 در 10:16 ق.ظ
 • فاطمه پاسخ

  تردمیل چقدر توی لاغری اثر دارد./ واقعا بد دردیه این چاقی 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

  2018-11-03 در 4:36 ب.ظ
  • توماس اسپرت
   توماس اسپرت پاسخ

   با سلام
   صرفا ورزش کردن و تمرین با تردمیل مهم نیست بلکه رژیم غذایی و تمرین منظم و عوامل دیگر هم اهمیت دارد
   در مقاله زیر در خصوص لاغری با تردمیل صحبت کرده ایم امیدوارم به کارتان بیاید و برایتان مفید باشد
   http://tomas-sport.com/slimming-with-treadmill/
   با احترام

   2018-11-03 در 5:11 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *