سوالات متداول، خرید و استفاده از تردمیل

بهترین محیط و مکان برای قرار دادن تردمیل چه شرایطی باید داشته باشد؟

تردمیل ها برای استفاده استاندارد و نرمال خانگی طراحی شده اند. این بدین معنی است که میزان رطوبت هوا باید کمتر از % ۹۰ باشد و دما نیز باید بین ۱۳ تا ۳۳ درجه سانتی گراد باشد. بهتر است تردمیل در جای صاف و بدون شیب باشد تا پایه های آن در وضعیت تراز قرار گیرد.در غیر این صورت دستگاه در حین تمرین دچار لغزش و عدم تعادل می شود.

تردمیل را در جایی که نور مستقیم خورشید بر روی آن باشد،یا درمعرض گرد و غبار زیاد باشد، قرار ندهید.

پس از رعایت موارد گفته شده سعی کنید مکانی را در نظر بگیرید که فضای باز و راحتی باشد و در گرما و سرما دمای متعادلی داشته باشد.در هنگام ورزش کردن با تردمیل سعی کنید فضای مهیجی را برای خود آماده کنید: مثلا پخش موزیک یا سریال مورد علاقه در فضا، باعث افزایش کارایی شما میشود.


چه کارهایی انجام دهم تا تردمیل من برای سالیان سال سالم و ماندگار باشد؟

اگر می خواهید تردمیل شما برای چندین سال عملکرد و بازده خود را در یک سطح استاندارد حفظ کند این کار ها را انجام دهید:

 • یک زیرانداز مناسب برای تردمیل خود تهیه کنید: یک زیرانداز بزرگ لاستیکی با قرار گرفتن در زیر تردمیل شما از تجمع گرد و غبار یا پرز یا … که توسط مکش تسمه و موتور حاصل می شود پیشگیری می کند. لازم به ذکر است که قرار دادن تردمیل روی سرامیک یا پارکت بیشتر توصیه می شود.
 • بعد از اتمام تمرینات بر روی تردمیل، باید تمامی سطوح خارجی دستگاه را با یک کهنه تمیز نم دار پاک کنید تا گرد و غبار و عرق پاک شود. نمک موجود در عرق مخرب است و در دراز مدت می تواند باعث زنگ زدگی و آسیب به سیم کشی تردمیل شود.
 • هر چند ماه یک بار، تردمیل را از برق جدا کرده و کاور اصلی موتور و سایر لوازم درگیر را جدا کنید. سپس لوله جاروبرقی را نزدیک لوازم داخلی تردمیل کرده و هر نوع گرد و غبار یا پرز مجود در اطراف تردمیل را تمیز کنید. در حین این کار به هیچ سنسوری ضربه نزنید و هیچ سیمی را نکشید.
 • اگر سطح خارجی تردمیل و کنسول دستگاه کثیف شد، با استفاده از یک کهنه آغشته به محلول آب صابون آن را تمیز کنید. هیچ گاه این محلول یا سایر محلول های شیمیایی را بر روی کنسول اسپری نکنید، به طور ساده با یک کهنه آن را پاک کنید، و با یک کهنه نم دار سطح را خشک کنید.
 • تمیز کردن یا روغن کاری منطقی یک تردمیل به طور قطع باعث افزایش طول عمر دستگاه و بهبود عملکرد آن خواهد شد. که نحوه روغن کاری تردمیل در مقاله “شرایط نگهداری تردمیل” گفته شده است.
 • هفته ای یک بار تردمیل را به حالت ایستاده تا کنید و زیر آن را جارو و دستمال بکشید و دوباره به حالت اول برگردانید.
 • قبل از تعمیر یا تمیز کردن تردمیل را از برق جدا کنید.
 • هیچگاه وسیله ایی را روی تردمیل نگذارید.
 • تا فاصله ی نیم متری دستگاه تردمیل باید خالی از وسایل دیگر باشد.

باید دقت شود که فاصله تسمه تا عرشه در دو طرف تردمیل یکسان باشدبه این صورت که وقتی روی تردمیل راه می روید، دچار لغزش نشوید.

چند ساعت استفاده از تردمیل در طول روز مناسب است؟

چون دستگاه تردميل در باشگاه‌ها يا خانه‌ها قرار دارد و هميشه در دسترس است و هر ساعتي از روز مي‌توان از آن استفاده كرد، شايد اين پرسش براي ما پيش بيايد كه چند مرتبه در روز مي‌توان روي تردميل رفت و چند دقيقه مي‌توان مشغول ورزش شد؟

به طور كلي توصيه مي‌شود براي حفظ سلامت، پنج روز در هفته و هر بار حداقل ۳۰ دقيقه ورزش‌هاي هوازي انجام دهيد. بنابراين اگر كسي ورزشكار حرفه‌اي نباشد و بيش از حد در روز ورزش كند، نه تنها كاري به نفع سلامتش نكرده، بلكه احتمال بروز آسيب‌ها را نيز افزايش داده است. استفاده از تردميل هم محدوديت‌هايي دارد و استفاده بيشتر از تردمیل به معناي فوايد بيشتر نيست. توصيه مي‌شود با توجه به هدفي كه داريد، مدت و شدت ورزش را تعيين و طبق آن از تردميل استفاده كنيد. اگر می خواهید در روز بیشتر از نیم ساعت از تردمیل استفاده کنید: در فاصله ی هر استفاده یک ربع به دستگاه استراحت دهید. داشتن لباس و کفش مناسب اهمیت زیادی دارد،پیچ و مهره های دستگاه را چک کنید که شل نباشد.


آیا برای متصل کردن تردمیل به برق به یک دستگاه محافظ نوسانات نیاز دارم؟

قطعا بله. بدون استفاده از یک محافظ به راحتی می توانید به تردمیل خود آسیب برسانید. یک محافظ از تداخل نوسانات ناگهانی و غیر عادی برق با اجزای داخلی تردمیل به خصوص سیم کشی موتور جلوگیری می کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای تردمیل خود حتما یک دستگاه محافظ برق خوب تهیه کنید.


چرا تردمیل من روشن نمی شود؟

درصورتی که تردمیل شما روشن نمی شود، قبل از تماس با خدمات پس از فروش شرکت، در ابتدا چند نقطه را بررسی کنید:

 • آیا سوییچ اصلی پاور در حالت روشن است؟
 • آیا دوشاخ تردمیل محکم و ثابت در پریز برق قرار دارد؟
 • آیا خروجی برق موجود بر دیوار سالم است؟ لوازم برقی دیگر را به آن متصل کنید تا از سالم بودن آن آگاهی پیدا کنید.
 • آیا کلید ایمنی دستگاه سر جایش قرار دارد؟
 • ابتدا تردمیل را از برق جدا کرده،‌ سپس به دنبال سیم های شل شده یا کابل های پاره شده بگردید.

اگر به منبع ایجاد مشکل و خرابی پی نبردید، حتما با خدمات پس از فروش یا مشاوران توماس اسپرت یا نمایندگان فروشی که تردمیل خود را از آن خریداری  کرده اید  تماس بگیرید.


شوک الکتریکی ساکن در هنگام استفاده از تردمیل برای چیست؟

وقتی بر روی تردمیل هستید، الکتریسیته ساکن به صورت طبیعی در بدن شما بوجود می آید، به خصوص در زمستان که هوا بسیار خشک است. الکتریسیته از اصطکاک بین تسمه و عرشه تردمیل بوجود می آید. سعی کنید رطوبت هوای اتاق را بالا ببرید. پوشیدن لباس هایی از جنس مواد طبیعی مانند لباس های نخی نیز کمک زیادی به پیشگیری از تجمع الکتریسیته ساکن می کند. لباس های پلاستیکی یا دارای مواد مصنوعی در بیشتر مواقع پتانسیل الکتریسیته سالکن را بالا می برند.


من در قفسه سینه خود یک دستگاه تنطیم کننده ضربان دارم، آیا می توانم از مونیتور ضربان قلب تردمیل استفاده کنم؟

هیچ گاه بدون مشورت با دکتر خود از نشانگر های ضربان قلب استفاده نکنید. اگر قلب شما دارای دستگاه تنظیم کننده ضربان است بدانید که بعضی از نشانگر های ضربان قلب موجود بر انواع تردمیل های می تواند بر عملکرد و بازده دستگاه تنظیم کننده موجود در بدن شما تاثیر منفی بگذارد.


اگر کنسول تردمیل فقط اعداد صفر را نشان داد چکار باید کرد؟

 • ابتدا باتری ها را عوض کنید.
 • سنسور نوری را نیز بررسی کنید، و از دستور العمل های موجود در دفترچه راهنما استفاده کنید.

 


اگر در حین راه رفتن بر روی تردمیل تسمه از حرکت افتاد چکار کنم؟

اگر از تردمیل پایین آمدید و تسمه دوباره به حرکت افتاد، سطح تماس بین تسمه و عرشه تردمیل به تنظیم نیاز دارد. وسط تسمه تردمیل باید ۳ تا ۴ اینچ از عرشه دستگاه فاصله بگیرد.
اگر تسمه کلا از حرکت افتاد، علت آن می تواند پارگی تسمه باشد، یا تسمه به روغن کاری مناسب نیازمند است. در این موارد دفترچه راهنمای محصول را بخوانید یا با خدمات پس از فروش شرکت تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح کنید


 

چرا سنسور های وجود بر دستگیره ها درست کار نمی کنند و پاسخگویی خوبی ندارند؟

سطوح خارجی این سنسور ها ممکن است کثیف شده باشند. صفحات فلزی این سنسور ها را با یک کهنه نم دار پاک کنید. این اطمینان را حاصل کنید که در هنگام گرفتن دستگیره ها دستان شما با تمام صفحات پایینی و بالایی دستگیره ها در تماس است.
اگر با وجود این کار ها پاسخی از دستگاه مشاهده نکردید، کنسول را ریست کنید. تردمیل را از برق جدا کرده، ولی کلید امنیت (Safety key) را سر جای خود قرار دهید. ۱ دقیقه کامل صبر کنید، سپس تردمیل را دوباره به برق متصل کنید. کلید امنیت را جدا کرده، سپس دوباره به سر جای خود برگردانید. حالا دستان خود را بر صفحات سنسور های دستگیره ها بگذارید. اگر با انجام تمام این کار ها مشکل شما حل نشد، با خدمات پس از فروش محصول خریداری شده تماس گرفته و مشکل را با آن ها در میان بگذارید.

 


چرا بر روی کنسول تردمیل یک برنامه و پردازش تکراری وجود دارد؟

شما این حالت را فقط در زمانی مشاهده می کنید که تردمیل شما روشن است اما کلید امنیت سر جای خود قرار نگرفته است.که به آن حالت demo می گویند.

برای خاموش کردن حالت Demo :

 1. دکمه STOP‌ را فشار داده و آن را نگه دارید، و در همین حین کلید امینت را سر جای خود قرار دهید.
 2. دکمه SPEED‌ را فشار داده تا حالت را خاموش یا روشن کنید.
 3. به محض اینکه حالت را تغییر دادید، کلید امنیت را بیرون بکشید.

این دستورالعمل ها تا حدی در مدل های مختلف تردمیل متفاوت است،‌ بنابراین قبل از انجام هر کاری دفترچه راهنمای تردمیل را مطالعه کرده و تنظیمات مرتبط با کنسول را مطالعه فرمایید.

در روز چند ساعت می توانم از تردمیل استفاده کنم؟

چون دستگاه تردميل در باشگاه‌ها يا خانه‌ها قرار دارد و هميشه در دسترس است و هر ساعتي از روز مي‌توان از آن استفاده كرد، شايد اين پرسش براي ما پيش بيايد كه چند مرتبه در روز مي‌توان روي تردميل رفت و چند دقيقه مي‌توان مشغول ورزش شد؟

به طور كلي توصيه مي‌شود براي حفظ سلامت، پنج روز در هفته و هر بار حداقل ۳۰ دقيقه ورزش‌هاي هوازي انجام دهيد. بنابراين اگر كسي ورزشكار حرفه‌اي نباشد و بيش از حد در روز ورزش كند، نه تنها كاري به نفع سلامتش نكرده، بلكه احتمال بروز آسيب‌ها را نيز افزايش داده است. استفاده از تردميل هم محدوديت‌هايي دارد و استفاده بيشتر از تردمیل به معناي فوايد بيشتر نيست.

توصيه مي‌شود با توجه به هدفي كه داريد، مدت و شدت ورزش را تعيين و طبق آن از تردميل استفاده كنيد.

اگر می خواهید در روز بیشتر از نیم ساعت از تردمیل استفاده کنید: در فاصله ی هر استفاده یک ربع به دستگاه استراحت دهید. داشتن لباس و کفش مناسب اهمیت زیادی دارد،پیچ و مهره های دستگاه را چک کنید که شل نباشد. حداکثر میزان تحمل وزن در تردمیل شما ، نیز با میزان ورزش کردن شما ارتباط دارد

چرا سنسور های وجود بر دستگیره ها درست کار نمی کنند و پاسخگویی خوبی ندارند؟

سطوح خارجی این سنسور ها ممکن است کثیف شده باشند. صفحات فلزی این سنسور ها را با یک کهنه نم دار پاک کنید. این اطمینان را حاصل کنید که در هنگام گرفتن دستگیره ها دستان شما با تمام صفحات پایینی و بالایی دستگیره ها در تماس است. بدون اینکه لرزشی داشته باشد یا لحظه ای دست شما جداشود.
اگر با وجود این کار ها پاسخی از دستگاه مشاهده نکردید، کنسول را ریست کنید، یعنی تردمیل را از برق جدا کرده، ولی کلید امنیت (Safety key) را سر جای خود قرار دهید. ۱ دقیقه کامل صبر کنید، سپس تردمیل را دوباره به برق متصل کنید. کلید امنیت را جدا کرده، سپس دوباره به سر جای خود برگردانید. حالا دستان خود را بر صفحات سنسور های دستگیره ها بگذارید. اگر با انجام تمام این کار ها مشکل شما حل نشد، با خدمات پس از فروش محصول خریداری شده تماس گرفته و مشکل را با آن ها در میان بگذارید

چرا تردمیل من روشن نمی شود؟

در این مواقع، قبل از تماس با خدمات پس از فروش شرکت، در ابتدا چند نقطه را بررسی کنید:
•    آیا سوییچ اصلی پاور در حالت روشن است؟
    آیا دوشاخ تردمیل محکم و ثابت در پریز برق قرار دارد؟
    آیا خروجی برق موجود بر دیوار سالم است؟ لوازم برقی دیگر را به آن متصل کنید تا از سالم بودن آن آگاهی پیدا کنید.

و آیا کلید ایمنی دستگاه سر جایش قرار دارد؟
    ابتدا تردمیل را از برق جدا کرده،‌ سپس به دنبال سیم های شل شده یا کابل های پاره شده بگردید.
اگر به منبع ایجاد مشکل و خرابی پی نبردید، حتما با خدمات پس از فروش یا مشاوران شرکت محصول خریداری شده تماس حاصل کنید

آیا ماساژور موجود بر روی تردمیل به تنهایی باعث لاغری می شود؟

استفاده از ماساژور باعث شکستن چربی های اضافه داخل بدن می شود تا در حین استفاده از تردمیل راحت تر بدن به چربی سوزی افتاده و کاهش وزن سریع تر رخ دهد. اما به تنهایی نمی تواند مفید باشد. کمربند ماساژور را بر روی نقاطی از بدن که چربی اضافه دارند قرار داده و با روشن کردن آن، و ایجاد حرکت ویبره و لرزش روی نقاط گفته شده باعث جابجایی و شکسته شدن چربی ها می شود. در بیشتر موارد توصیه می شود که قبل از شروع کار با تردمیل از ماساژور استفاده شود

آیا شما تردمیل دست دوم نیز دارید؟

خیر. تمامی تردمیل های ما نو می باشند.