نحوه روغن کاری تردمیل

روغن کاری تردمیل

نحوه روغن کاری تردمیل

از روش هایی که به طول عمر تردمیل کمک می کند روغن کاری تردمیل می باشد در این حالت از اصطکاک بین تخته و نوار نقاله تردمیل کاسته شده و باعث افزایش عمر مفید آن می شود.

هنگامی که شما تردمیل نو خریداری می کنید به طور خودکار در کارخانه کمی روغن کاری شده است اما این مقدار برای استفاده از آن کافی نمی باشد لذا پس از اینکه تردمیل را خریداری کردید ، زیر نوار نقاله را با دست تست کنید، در این حالت اگر روغنی نبود نیاز به روغن کاری دارد.لازمه که شما در ابتدا نوار نقاله تردمیل ( تسمه ) را بالا برده و در قسمت وسط آن ( محل قرارگیری پا ) را به کمک سرنگ پر شده از روغن سیلیکون ( یا روغن تردمیل ) و به مقدار ۲۰ سی سی ، به صورت خطی یا زیگزاگی روغن بریزید. و تردمیل را روشن کنید تا روغن به همه قسمتهای نوار پخش شود. در مرحله بعد، پس از گذشت ۳ ساعت مجدد به روشی که گفته شد روغن کاری را انجام میدهیم. بعد از آن هر به ۷ الی ۸ ساعت کاری ، زیر نوار نقاله را با دست تست می کنیم، در این حالت اگر روغنی نبود مجدد نیاز به روغن کاری دارد.

نکاتی که در این مورد باید به خاطر داشته باشید این است که روغن تردمیل را در کناره های نوار نریزید زیرا این روغن نه تنها تسمه را روان نمی کند بلکه وارد موتور تردمیل شده و ممکن است در دراز مدت آن را از کار بیندازد. همچنین لازم به ذکر است که زدن روغن زیادی نیز باعث آسیب رسیدن به دستگاه می شود. حتما از روغن مخصوص تردمیل به اسم روغن سیلیکون استفاده کنید و از ریختن روغن های دیگر ، خودداری کنید.

اگر  نوار نقاله یا تسمه تردمیل شما سفت می باشد و نمیتوانید آن را برای روغن کاری با دست بالا ببرید ، لازم است که پیچ های ریگلاژ عقب تردمیل را در خلاف جهت عقربه های ساعت به اندازه ۵ تا ۱۰ دور و با استفاده از آچار آلن شماره ۶ شل کنید تا دست شما زیر نوار نقاله رفته و بتوانید روغن کاری کنید و وقتی این عمل پایان یافت ، ابتدا دقت کنید که نوار نقاله کاملا در وسط تخته قرار گرفته باشد و سپس به همان تعداد دوری که آن را شل کردید ، این بار در جهت عقربه های ساعت آن را سفت کنید. یادتان باشد تسمه بیش از حد سفت نشود. آچار آلن اصولا داخل جعبه های تردمیل موجود می باشد.

روغن کاری تردمیل

روغن کاری تسمه تردمیل

افرادی که از تردمیل استفاده میکنند باید بدانند که تردمیل خود را هر به ۲۰ ساعت کاری باید روغن کاری کنند

روغن کاری تسمه تردمیل به طولانی شدن عمر مفید دستگاه کمک می کند همچنین باعث می شود که تردمیل سرو صدای کمتری داشته باشد. برای انجام این کار ابتدا باید تردمیل خود را خاموش کرده سپس آن را از برق بکشید و بعد از آن در هر دو طرف تردمیل، تسمه آن را رو به بالا گرفته و روغن را دقیقا در زیر تسمه، جاییکه بر روی آن راه می روید، اسپری کنید، این عمل را با سرنگ نیز ی توانید انجام دهید.

ویدئو آموزشی نحوه روغنکاری تردمیل

 

 

دیدگاه (4)

 • مهناز مسائلی پاسخ

  خیلی مقالتون خوب بود.من همیشه فکر میکردم برای روغن کاری باید حتما پیچ تسمه را شل کرد..پس بدون شل کردن پیچ هم میشه روغن کاری را انجام داد.

  2018-06-24 در 5:31 ب.ظ
 • hamid.t پاسخ

  روی هر تردمیل این وسایل جانبی مورد نیاز مثل خود روغن و ابزار روغنکاری تردمیل هم داده می شود؟

  2018-07-02 در 3:11 ب.ظ
  • کارشناس بخش محتوا توماس اسپرت
   کارشناس بخش محتوا توماس اسپرت پاسخ

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   روی هر تردمیل آچار و روغن خود تردمیل موجود می باشد.و برای روغن کاری ابزار خاصی نیاز نیست شما با استفاده از روغن و طبق روندی که در داخل سایت توضیح داده شده می توانید روغن کاری را انجام دهید.

   2018-07-03 در 12:05 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *