تردمیل و چربی سوزی های دور شکم

تردمیل و چربی سوزی های دور شکم

تردمیل و چربی سوزی های دور شکم

امروزه به دلیل کاهش تحرک و عدم رعایت رژیم غذایی اکثر افراد از مشکل اضافه وزن و چربی های دور شکم رنج می برند . یکی از دستگاه های هوازی که  معمولا افراد برای لاغری و چربی سوزی از آن استفاده می کنند تردمیل است . بازرگانی توماس اسپرت نماینده انحصاری فروش تردمیل در این مقاله قصد دارد به بررسی تردمیل و چربی سوزی های دور شکم بپردازد .

چگونه با تردمیل شکمی تخت و صاف داشته باشیم؟

برای چربی سوزی با تردمیل  حتما باید به صورت روزانه تمرین کنید و هر بار به شدت تمرین های خود بیفزایید . در این راه ثابت قدم باشید و حتی اگر در ماه های اولیه تمرین به نتیجه مورد نظر دست نیافتید آن را رها نکنید . برای این که زودتر به نتیجه برسید بهتر است در کنار ورزش با تردمیل تمرین های کلاسیک دیگری مانند: دراز و نشست، دوچرخه سواری و تمرین با وزنه را در دستور کار خود قرار دهید . هم چنین از رژیم های غذایی مناسب برای لاغری استفاده کنید . سعی کنید ورزش خود را به صورت تناوبی انجام دهید یعنی صرفا ندوید و یاصرفا راه نروید . ایجاد تنوع در ورزش باعث می شود بدن از انرژی بیشتری استفاده کند . در ادامه به نکات مهمی که برای لاغری حتما باید به آن توجه داشته باشید می پردازیم :

وضعیت صحیح را حفظ کنید

به نحوه ورزش کردن خود با تردمیل دقت کنید . در حین ورزش با تردمیل حتما کمر خود را صاف نگه دارید و دقت کنید به شانه ها فشاری وارد نشود . تمرین درست با تردمیل از سر درد ، گردن درد جلوگیری می کند  و باعث می شود شما از عضلات اصلی خود بیشتر کار بکشید .

تنفس موثر

اکسیژن یکی از سوخت هایی است که تأثیر بسیاری در چربی سوزی دارد . در حین ورزش با تردمیل از تنفس کوتاه خود داری کنید و به طور موثر نفس بکشید . برای این کار باید از طریق بینی هوا را داخل ببرید (دم) و سپس از دهانتان خارج کنید (بازدم) .

از گرفتن دستگیره های تردمیل خودداری کنید

در حین دویدن و تمرین با تردمیل اگر دست های خود را به کار بگیرید و  دستگیره ها را رها کنید می توان گفت ۲۰ تا ۵۰ درصد بیشتر کالری می سوزانید . موثر ترین نوع تمرین این است که دست های خود را به طور طبیعی حرکت دهید گویی در فضای آزاد در حال دویدن هستید . بردن دست ها به سمت بالا یا گره زدن در پشت سر نیز به افزایش کالری سوزی شما کمک خواهد کرد .

افزایش مقاومت

برای پیشرفت بیشتر دکمه افزایش مقاومت را فشار دهید . افزایش سطح مقاومت به شما کمک می کند ماهیجه های خود را به چالش بکشید و کالری بیشتری بسوزانید .

گرم وسرد کردن را فراموش نکنید

حتماً ۵ دقیقه قبل و بعد از تمرین را به گرم‌ و سرد کردن بدنتان اختصاص دهید. برای این کار می‌توانید با سرعت ۱٫۵ تا ۲ کیلومتر در ساعت، قبل و بعد استفاده از تردمیل پیاده‌روی داشته باشید.

تمرین با تردمیل برای لاغری شکم

برای لاغری شکم سه نوع تمرین با تردمیل وجود دارد . ۱- تمرین ثابت ۲-تمرین شدید ۳- تمرین با شیب

تمرین ثابت برای افرادی که زمان بیشتری دارند و ساعات بیشتری از هفته را می توانند به ورزش کردن اختصاص دهند مناسب است . تمرین ثابت حداقل ۳۰ دقیقه با شدت متوسط ​​در اکثر روزها اگر با رژیم غذایی کم کالری همراه شود قطعا  می تواند به کاهش چربی شکم کمک کند .

تمرین شدید بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که فرصت کمتری برای ورزش با تردمیل دارند . در این نوع تمرین سه روز در هفته را به ورزش با تردمیل اختصاص دهید و در هر جلسه تلاش کنید حداقل ۴۰۰ کالری بسوزانید .

در تمرین نوع سوم از شیب تردمیل می توانید جهت افزایش چربی سوزی خود استفاده کنید . هرچه شیب تردمیل افزایش یابد بدن بیشتر تلاش می کند و برای حفظ تعادل خود از عضلات شکمی استفاده می کند . امروزه اکثر تردمیل های خانگی تا ۱۵% شیب را تضمین می کنند .

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *