تردمیل آبی

تردمیل آبی

تردمیل آبی

آب درمانی و ورزش در آب همیشه مورد توجه بوده و بسیار نتایج عالی و لذت بخشی را به همراه دارد،به خصوص برای آرامش، تناسب اندام و توانبخشی فیزیکی، امروزه با پیشرفت تکنولوژی این امکان وجود دارد که برخی از تجهیزات ورزشی داخل آب مورد استفاده قرار بگیرند. یکی از انواع تردمیل های که امروژه با پیشرفت تکنولوژی ساخته و در بازار ارائه شده است، تردمیل های آبی می باشد، هرچند که استفاده از این نوع تردمیل ها هنوز متداول نشده است اما به شکل محدود در برخی از مراکز درمانی یا حتی مجموعه های ورزشی مدرن و مجهز وجود دارد.

به دلیل قیمت نسبتاً بالا و تولید کم این وسیله استفاده از آن در حال حاضر فقط جنبه پزشکی دارد. تمرین با تردمیل آبی برای سالمندان، کسانی که مشکلات عضلانی، اسکلتی و مفصلی دارند و همچنین افرادی که به دلیل بیماری هایی از جمله سکته مغزی و ام اس و… دچار مشکلات حرکتی هستند توصیه می شود. استفاده از تردمیل آبی برای این افراد بدون هیچ عوارض جانبی است،همچنین می توانند در بهبود روند بیماری خود از آن بهره ببرند.یکی از علل استفاده از این دستگاه در موارد ارتوپدی این است که وزن افراد در آب تا حدود ۷۰% کم می شود در نتیجه فشار ناشی از راه رفتن بر روی بدن این اشخاص وارد نمی شود.

با گذشت زمان استفاده از این وسیله پزشکی ورزشی در اغلب بیمارستانها رایج می شود و افراد می توانند از مزایای آن در موارد آب درمانی، فیزیوتراپی و باز توانی بهره مند شوند.

ورزش خانم با تردمیل آبی همراه با مربی

مزایای ورزش در آب با تردمیل های آبی:

  • در استفاده تردمیل درون آب ۷۰% وزن بدن شما توسط آب خنثی می شود و در نتیجه از فشار وزن بر روی مفاصل،استخوانها و ماهیچه ها می کاهد. این خاصیت،میزان فشار و آسیب های حین ورزش با تردمیل را فوق العاده کم می کند.
  • استفاده از تردمیل های آبی  سبب می شود جریان خون بسیار سریعتر شود.
  • اگر دچار آسیب دیدگی و تورم در بخشی از بدن باشید، فشار آب بر روی بدن از شدت تورم کاسته و درد را کاهش می دهد.
  • از آنجایی که آب محیطی متراکم تر از هوا است،شما با حرکت در آب،مقاومتی از ۴ تا ۴۴ درصد بیشتر از مقاومت هوا را تجربه می کنید.
  • از مزایای دیگر تردمیل آبی استفاده ساده آن برای افرادی ست که اضافه وزن بالایی دارند این اشخاص به دلیل وزن زیاد نمی توانند پیاده روی کنند زیرا این اضافه وزن به زانوها و مفاصلشان صدمه میزند.اما استفاده از تردمیل آبی برای این افراد به دلیل اینکه وزن بدن آنها را کمتر از میزان واقعی نشان می دهد به بدن آسیب نمیرساند
  • نیروی جاذبه در آب کم می شود  ودر نتیجه شما در آب می توانید برخی از حرکات کششی که انجام دادن آن ها در خشکی برایتان سخت است را به راحتی انجام دهید.
  • فشار عمق آب بر روی بدن،مفاصل،ماهیچه ها و نیز اندامهای داخلی،در حین ورزش با تردمیل آبی مانند یک ماساژ خوب،به تمامی اعضای بدن آرامش بخشیده و مانع کوفتگی و گرفتگی عضلات بدن می شود.

میزان کالری مصرفی در ورزش با تردمیل آبی

در صورتی که شما لاغری با تردمیل را جزء اهداف و برنامه های ورزشی خود دارید جالب اس بدانید، زمانی که شما با استفاده از تردمیل آبی حدود ده دقیقه فعالیت می کنید،همانند وقتی ست که در حالت عادی دو ساعت پیاده روی می کنید.در نتیجه یک ساعت استفاده از این دستگاه بیش از ۹۶۰ کالری می سوزاند.

به دلیل تراکم آب نسبت به خشکی پیاده روی در آن نیاز به صرف نیروی بیشتری برای بدن می باشد که همین افزایش انرژی مصرفی کالری سوزی بدن را بالا می برد.بنابراین با استفاده از این وسیله ورزشی افراد چاق می توانند بدون آسیب موفق به کاهش وزن زیاد در مدت کوتاهی شوند.

این دستگاه را درون استخرها و آکواریوم های بزرگ قرار می دهند و شخص می تواند با استفاده از آن مدتها به ورزش کردن بپردازد بدون اینکه این مدت طولانی به بدن او آسیب برساند.حداکثر سرعت قابل استفاده در این تردمیل ها تا ده کیلومتر می باشد، مانیتور این دستگاه قابلیت نمایش وزن فرد را دارد، دکمه شروع و توقف تمرین با این تردمیل به شکل هوشمند می باشد.

 

خرید تردمیل آبی

این مقاله که در توماس اسپرت ارائه شده است صرفا جهت بررسی و معرفی این نمونه از تردمیل های آبی می باشد و در حال حاضر در مجموعه ما این نمونه از تردمیل ها برای فروش موجود نمی باشد.

در صورتی که در خصوص سایر انواع تردمیل های خانگی و تردمیل های باشگاهی شما سوالی داشته باشید کارشناسان ما آماده پاسخگویی و راهنمایی شما هستند.

خرید تردمیل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *