خیس شدن تردمیل

خیس شدن تردمیل

خیس شدن تردمیل

معمولا در همه تردمیل ها جایگاهی برای بطری ها آب تعبیه شده است نا ورزشکار بتواند هنگام پیاده روی یا دویدن روی تردمیل به سادگی از بطری آب خود استفاده کند و اب بنوشد، و معمولا همین ممکن است باعث شود ناخواسته هنگام نوشیدن آب یا رها شدن بطری از دست ورزشکار تردمیل خیس شود، یک اتفاقی که معمولا اجتناب ناپذیر هم می باشد، در این مقاله از توماس اسپرت می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که اگر تردمیل شما خیس شد بخصوص هنگام تمرین روی تردمیل چه کاری باید انجام دهیم، که باعث صدمه و زمین خوردن ورزشکار نشود و خود تردمیل نیز آسیب نبیند. و فرقی نمی کند که تردمیل شما یک تردمیل باشگاهی است یا یک تردمیل خانگی درصورتی که در باشگاه در حال ورزش با تردمیل هستید، درصورت بروز چنین اتفاقی غیر انجام راهنمایی ها و اقداماتی که در ادامه ذکر شده است سریعا به مسئول باشگاه نیز اطلاع رسانی کنید.

اولین اقدامی که باید انجام دهید توقف سریع تردمیل است و سپس خارج کردن تردمیل از برق

دومین اقدام مربوط میشود به خشک کردن نوار نقاله تردمیل که البته تا حدودی این کار بستگی به جنس تسمه تردمیل دارد.

  • در صورتی که جنس تسمه  تردمیل مخلوطی از کتان یا چندین جنس متفاوت باشد، به خودی خود خشک خواهد شد و معمولا نیازی به خارج کردن تسمه تردمیل نیست.
  • چنانچه تسمه تردمیل خشک نشد تسمه را از تردمیل خارج کنید و زیر فشار آب بگیرید و بشویید. این کار را باید سریعا بعد از خشک نشدن تسمه انجام دهید زیرا منجر به خراب شدن آن خواهد شد. بعد از آن تسمه را در آفتاب بگذارید تا خشک شود. سپس آن را نصب کرده و روغن کاری تسمه تردمیل را انجام دهید نمایید، اگر اصطکاک آن همچنان بالا بود تسمه تردمیل باید تعویض شود.
  • در برخی تردمیل ها جنس تسمه تردمیل از مواد مصنوعی است که آب را سریع به خود جذب خواهد کرد و در صورت بالا بودن اصطکاک تسمه با تخته، موجب کج شدن تخته تردمیل می شود و شکل خود را از دست می دهد که در این صورت باید اقدام به تعویض تخته تسمه نمایید. علاوه بر این شاید در صورت محکم نبودن بلبرینگ تخته تردمیل، شما خشکی آن را متوجه خواهید شد که در این صورت دستگاه نیاز به روغن کاری دارد و اگر در انجام دادن آن وقفه بیندازید باعث ایجاد صدا در تردمیل می شود که به خرابی آن می انجامد و اگر اتفاقی کمترین آبی بر روی دستگاه بریزد مشکل ساز می گردد که تشخیص این موضوع نیاز به یک متخصص ماهر در این زمینه را خواهد داشت.

در صورتی که این ریختن آب و این خیس شدن باعث شود که قطعات موتور تردمیل نیز خیس شود، بعد از خشک کردن نواحی که آب ریخته شده است در صورت روغن کاری دستگاه در کنار برد و موتور تردمیل ترشحات روغنی مشاهده گردد باعث اشکال در تردمیل می شود. مشکلاتی از قبیل زنگ زدگی صفحه، فریم دستگاه، فرسودگی سیم های آن یا سایر قطعات نیز به خرابی تردمیل می انجامد. در هر حال سعی کنید این اتفاق برای دستگاه نیفتد زیرا با برخورد آب به قطعات آن مجبور به تعویض شان خواهید شد یا اگر آب به قسمت های اصلی دستگاه نفوذ کند تعویض قطعات به دلیل پرداختن هزینه های گزاف فایده نداشته و شاید مجبور به تعویض تردمیل خود بشوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *