مشاوره خرید تردمیل

راهنمای خرید تردمیل

مشاوره خرید تردمیل

پیش از خرید تردمیل به چه مواردی باید توجه نمود؟

 قیمت، مشخصات فنی و یا تسمه و سایر متعلقات

اگر تمایلی به بهانه کردن آب و هوا برای عدم ورزش و تمرین دارید بهترین انتخاب برای انجام تمرینات روزانه خرید یک دستگاه تردمیل است. با این دستگاه قادرید راه رفتن و دویدن روزانه خود را بدون ترس از باران ، برف و هوای گرم انجام دهید. ولی برای خرید تردمیل انتخاب های زیاد و گیج کننده ای داریم. کلید درست در تمرکز بر تمرینات و رفع احتیاجات خود د راین مورد تهیه تردمیل مناسبی برای برای خود است.

برای خرید تردمیل برنامه ریزی کرده اید، اما نمی دانید کجا شروع کنید؟ اگر تصمیم به خرید تردمیل گرفته باشید، زمانی که در خصوص راهنمای خرید تردمیل در اینترنت جستجو می کنید مطالب و مقالات بسیار متعددی را برای انتخاب و خرید تردمیل ملاحضه می کنید. و در این مقاله از سری مقالات توماس اسپرت در خصوص خرید و استفاده از تردمیل به صورت کامل می خواهیم در مورد خرید تردمیل و راهنمای و مشاوره خرید تردمیل صحبت کنیم.

 خرید تردمیل خانگی می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری خوب در نظر گرفته شود، زیرا به شما این امکان را می دهد در  زمان هایی که وقت آزاد دارید یا فرصت رفتن به باشگاه ندارید یا اصلا نمی توانید از محل خود خارج شوید امکان تمرین کردن داشته باشید.

 استفاده از تردمیل در باشگاه با خرید یک تردمیل برای منزل تفاوت‌های زیادی دارد. تردمیل خوب با امکانات زیاد گران می‌باشد و دادن این هزینه تضمینی بر استفاده همیشگی از آن نیست.

 قبل از خرید تردمیل باید به یک سری از موارد توجه نمود:

 1. چقدر فضا در دسترس دارید و آیا باید تردمیل شما از نوع تاشو باشد
 2. چند نفر از آن استفاده خواهند کرد
 3. چطور از آن استفاده میکنید بسته به نوع استفاده شما طول تسمه چقدر باشد
 4. ایا امکانات اضافی مانند اندازه‌گیر ضربان قلب و … نیاز دارید

این مشاوره خرید تردمیل به شما اجازه می دهد که عوامل مهمی را در هنگام خرید یک تردمیل که به طور کامل با نیازهای شما و سبک های دویدن شما تطابق دارد، را یاد بگیرد.

 ۱- ارزیابی نیازهای شما قبل از خرید تردمیل:

نیازسنجی قبل از خرید تردمیل

مشخص کنید که چطور می خواهید از تردمیل استفاده کنید.در حقیقت اگر می‌خواهید انتخابی درست برای خرید تردمیل انجام دهید باید بدانید که در آینده چه استفاده ای از تردمیل می‌خواهیدداشته باشید و چه کسانی از آن استفاده می کنند. ابتدا لیستی از افرادی که در منزل قرار است از تردمیل استفاده کنند تهیه کنید و مشخص کنید هر یک چه هدفی در استفاده از تردمیل دارند. اگر استفاده زیادی از تردمیل می شود و شدت تمرینات با آن زیاد است بهتر از تردمیلی با کیفیت برتر استفاده  شود.

برای مثال:

 • اگر از تردمیل جهت دویدن استفاده می کنید تردمیلی خرید کنید با موتور قویتر ولی اگر فقط برای راه رفتن استفاده می کنید می توان موتور ضعیف تری را انتخاب کرد.
 • نکته بعدی تعداد افرادی هستند که در منزل از تردمیل استفاده می‌کنند. اگر افراد متعددی برای تمرین دویدن از تردمیل استفاده می کنند باید تردمیلی را خرید کنید که یک مدل با کیفیت تر باشد.
 • به  وزن کسانی که از تردمیل استفاده می‌کنند توجه کنید. اگر اشخاصی با وزن های ۱۱۰ کیلوگرم و ۸۰ کیلوگرم هردو از تردمیل استفاده می کنند مدل ضعیف سفارش ندهید.
 • توجه کنید که افراد منزل چه اهدافی از استفاده تردمیل دارند. بعضی از مدلها برای افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند مفید هستند و بعضی برای بالا بردن توانایی های ورزشی مناسب تر هستند.

۲- برای تردمیل چقدر فضا نیاز دارید؟

خرید تردمیل: توجه به فضای مورد نیاز تردمیل

نکته مهم دیگری که پس از رفتن به مغازه و خرید تردمیل باید بررسی کرد آن است که کجا آن را نگه می دارید. اگر اتاقی را در منزل دارید که برای تجهیزات بدنسازی و ورزش آماده شده است طبیعتا مشکلی برای فضا نخواهید داشت. هرچند اگر فضای شما محدود باشد باید آن را در اتاق خواب، پذیرایی و یا هر فضای دیگری قرارداد. در این موارد یک مدل تاشو که به راحتی قابلیت جابجایی و قرار گرفتن در یک گوشه را دارد بهترین انتخاب است.

 به طور میانگین اغلب تردمیل ها ابعادی بین ۷۷ در ۳۵ اینچ دارند همچنین تردمیل های غیر تاشو معمولا دارای قاب و صفحه ای قوی هستند که آن را برای کاربرانی که تمایل زیادی به دویدن دارند مناسب تر می کند.

 تردمیل های در مدل های تاشو دارای تنوع قیمت زیادی هستند. اصولا تردمیل های تاشو معمولی برای  راه رفتن مناسب هستند ولی اگر میخواهید هم برای راه رفتن و هم برای دویدن از آن استفاده کنید باید بودجه بیشتری را هزینه کنید.

 به خاطر داشته باشید که تردمیل نیاز به پریز برق دارد که در مجاورت آن باشد. از این رو هنگامی که به دنبال فضایی برای قرار دادن تردمیل هستید حتما به وجود پریز برق در نزدیکی آن توجه کنید.

 تردمیل ها در فروشگاهها به نظر کوچکتر از خانه هستند .از این رو قبل از خرید، فضای خود در منزل را اندازه گیری کنید. تردمیل های تاشو امکان خوبی را به شما میدهند ولی باز هم فضای قابل توجهی اشغال می‌کنند. مطلب قابل توجه در مورد مدل های تاشو ، نحوه جمع شدن، فضای اشغال شده بعد از جمع شدند و حمل  تردمیل می باشد. قبل از خرید تمام موارد را در فروشگاه تست کنید تا در منزل با چالش مواجه نشوید.

۳-میزان بودجه شما برای خرید تردمیل چقدر است؟

فکر کردن مرد به پول مورد نیاز برای خرید تردمیل

قبل از شروع به جستجو در مغازه های آنلاین و فروشگاه ها بررسی کنید که چقدر می خواهید برای این مورد سرمایه گذاری کنید. تنوع  قیمت تردمیل ها از ۲۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار می‌باشد. به طور میانگین برای تردمیلی با کیفیت مناسب حدود ۱۰۰۰ دلار باید پرداخت نمود. مدل های ارزان تر معمولا برای راه رفتن مناسب هستند در حالی که مدل هایی که برای دویدن هستند گرانتر می باشند. ابتدا بودجه خود برای خرید را تعیین کنید سپس بهترین مدل را بر اساس آن بودجه انتخاب کنید.

 اصولا در انتهای سال یا ابتدای سال جدید بسیاری تصمیم‌گیری در مورد تجهیزات ورزشی خود انجام می دهند و به طور کلی در این زمان می توان تردمیل یا سایر تجهیزات ورزشی را به قیمت مناسب تری تهیه نمود.

 احتمالاً بودجه به عنوان اولین شاخص تصمیم گیری هنگام خرید تجهیزات ورزشی که بخصوص بزرگ و گران هستند مانند تردمیل در نظر گرفته می شود. تهیه تردمیلی که بالاترین کیفیت را به شما ارائه دهد بسیار مهم می باشد. اگر تردمیل با کیفیتی داشته باشید قادر به استفاده راحت و آرام از آن برای ، مدت زمان طولانی خواهید بود. اگر می‌خواهید تردمیل بادوامی داشته باشید حداقل باید ۱۰۰۰ دلار هزینه کنید. اگرچه با هزینه ای بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار دوام بیشتری برای موتور و بدنه تجربه خواهید نمود. اگر بیش از یک کاربر در مننزل شما از تردمیل استفاده می‌کنند توصیه می‌شود به دنبال مدلی با قیمت حداقل ۱۵۰۰ دلار باشید

 واقعیت آن است که در بازار تردمیل های زیر ۱۰۰۰ دلار زیادی وجود دارد. اما به خاطر داشته باشید اگر می خواهید روی تردمیل بدوید یا تعداد استفاده کنندگان از آن زیاد هستند آنها چندان دوام نخواهند آورد. اگر بودجه محدودی برای خرید دارید بهتر است از تردمیل های دست دوم استفاده کنید. سایت ها و فروشگاه های زیادی هستند که تجهیزات دست دوم را می فروشند.

یکی دیگر از عوامل مهم برای خرید یک تردمیل جدید یا دست دوم قیمت آن است. آیا شما دارای بودجه برای خرید تردمیل درجه اول، گران قیمت را دارید؟ یا، آیا می خواهید برخی از ویژگی های پیشرفته دستگاه را قربانی کنید چرا که شما پول کافی ندارید؟

هنگام خرید، همیشه به یاد داشته باشید که آنچه را دریافت خواهید کرد که برای آن خرج کرده باشید (ضرب المثل: هر چه پول بدی، آش می خوری!). اگر فقط به میزان کمی خرج کنید، باید انتظار ویژگی های کمتری از دستگاه را داشته باشید. همچنین مدل های ارزان تر تردمیل ها معمولا با کیفیت پایین تری هستند و ممکن است در برابر وزن سنگین کاربران مقاومت کند. از سوی دیگر، اگر شما به دنبال دوام، ایمنی، و فن آوری پیشرفته، پس آماده باشید که هزینه نسبتا زیادی را باید انجام دهید.

به عنوان یک راهنما، بودجه مناسبی برای خرید تردمیلی با کیفیت با تمام ویژگی های لازم بر روی آن را آماده کنید. شما ارزش زیادی را برای پول خود دریافت خواهید کرد و در نهایت در بلند مدت صرفه جویی زیادی خواهید کرد (با توجه به تمام هزینه های تعمیرات در مقایسه با نوع ارزان قیمت).

لیست قیمت تردمیل

۴-به موتور تردمیل توجه ویژه ای داشته باشید.

توجه به موتور تردمیل هنگام خرید تردمیل

هنگامی که تردمیل سفارش می دهید به موتور باید توجه خاصی داشت. اصولاً بیشتر تردمیل ها دارای دوموتور هستند.  یکی برای ایجاد شیب تردمیل و دیگری برای حرکت تسمه. اگر میخواهید تردمیل شما برای طولانی مدت کار کند باید موتور آن حداقل یک و نیم اسب بخار قدرت داشته باشد.

البته تردمیل با موتور یک و نیم اسب بخار فقط برای راه رفتن معمولی مناسب است. اگر از تردمیل برای دویدن نیز استفاده می کنید حداقل به موتوری با دو اسب بخار نیاز دارید.

راهنمای خرید تردمیل و نکات مهم در خصوص موتور تردمیل

 قدرت موتور تردمیل که بر اساس اسب بخار سنجیده می شود تاثیر زیادی بر کیفیت تردمیل و تمرینات شما دارد .مشخصات موتور و قدرت آن بحث تخصصی و گیج کننده است. به  منظور سادگی توصیه می‌شود که حداقل توان موتور تردمیل باید۱٫۵ اسب بخار باشد که واحد آن CHP است. اگر از تردمیل خود زیاد استفاده میکنید بهتر است در فکر تهیه موتوری با قدرت۲٫۵ تا ۳  اسب‌بخار باشید. البته به خاطر داشته باشید قدرت مورد نیاز موتور تردمیل به وزن شما نیز بستگی زیادی دارد.

موتور یکی از قطعات اصلی تردمیل هستند که قبل از خرید آن باید در نظر بگیرید و بررسی کنید. راهنمای خرید تردمیل، موتور را به عنوان “قلب” تردمیل در نظر می گیرد. موتور دستگاهی است که تأمین توانایی اجرا و کارکردن تردمیل را بر عهده دارد. به عنوان یک قاعده کلی، همیشه تردمیلی با موتور بزرگ و با کیفیت بالا را برای اطمینان از کارایی واجرا قدرتمند انتخاب کنید.

تردمیل های با موتورهای نوع DC (جریان مستقیم) برای مصارف خانگی طراحی‌شده‌اند و تردمیل های با موتورهای نوع AC (جریان متناوب) برای مصارف حرفه‌ای و باشگاهی منظور شده‌اند؛ بنابراین، در تردمیل خانگی از موتور با جریان برق مستقیم استفاده‌شده‌اند در مقابل تردمیل باشگاهی از برق جریان متناوب بکار گرفته می‌شوند و این عامل باعث می‌شود تردمیل های باشگاهی با قدرت بیشتر ولی پرسروصداتر نسبت به نوع خانگی باشند. در هنگام خرید تردمیل باید به قدت موتور و توان موتور و هم‌چنین مرغوبیت آن بسیار توجه کرد.

راهنمای خرید تردمیل: موتور تردمیل

توان موتور بر حسب اسب بخار (HP)

توان تردمیل اغلب با HP نامگذاری می شود، میزان اسب بخار تردمیل به میزان توان موتور اشاره دارد. برای انواع مختلف تردمیل ها، دو نوع اندازه گیری توان موتور برحسب HP وجود دارد: توان موتور هنگامی که در پیک کارایی خود است یا هنگامی که بطور مستمر در حال کار است. توان حداکثر موتور بر حسب اسب بخار، نمایانگر حداکثر قدرت دستگاه، برای مدت زمان بسیار کوتاهی است، اما نمی تواند آن را به اندازه کافی به میزان حداکثر نگه دارید. از سوی دیگر، توان مستمر موتور بر حسب اسب بخار می تواند سطح توان مشخصی را در طول مدت تمرین شما حفظ کند.

بنابراین، اگر شما یک دونده حرفه ای هستید و به دنبال یک تردمیل مناسب برای اینکه بتواند نیازهای تناسب اندام شما را برآورده کند، راهنمای خریداران تردمیل پیشنهاد می کند که یک تردمیل با توان موتور مستمر ۵/۲ تا ۳ اسب بخار را انتخاب کنید. برای قدم برداشتن های تفریحی، شما می توانید تنها تردمیلی با قدرت موتور ۲ اسب بخار یا پایینتر انتخاب کنید.

قدرت موتور

اولویت اول انتخاب یک تردمیل، قدرت موتور این دستگاه‌ها می‌باشد که بستگی به وزن کاربران دارد.

 • ۱٫۵ اسب بخار DC مناسب برای وزن حد اکثر تا ۱۰۰ کیلوگرم
 • ۲  اسب بخار DC مناسب برای وزن حد اکثر تا ۱۲۰ کیلوگرم
 • ۲٫۵ اسب بخار DC مناسب برای وزن حد اکثر تا ۱۳۰ کیلوگرم
 • ۳ اسب بخار DC مناسب برای وزن حد اکثر تا ۱۵۰ کیلوگرم
 • ۳ اسب بخار AC مناسب برای وزن حد اکثر تا ۱۵۰ کیلوگرم
 • ۴ اسب بخار AC مناسب برای وزن حد اکثر تا ۲۰۰ کیلوگرم

 

۵- درهنگام خرید تردمیل به تنظیمات سرعت توجه کنید:

خرید تردمیل: توجه به سرعت تردمیل

اغلب تردمیل ها دارای محدوده وسیعی از سرعت هستند و به شما امکان می دهند بر اساس نیاز خودتان سرعت برای راه رفتن یا دویدن را تنظیم کنید. اغلب محدود  سرعت از ۱ تا ۱۰ مایل بر ساعت است. باید توجه کنید که چه محدوده سرعتی برای شما مناسب است و چقدر می خواهید سریع بدوید و تمرین کنید. اغلب مردم از سرعتی بین ۲ تا ۴ مایل بر ساعت برای قدم زدن و ۵ تا ۷ مایل بر ساعت برای دویدن استفاده می‌کنند.

 ۶- بررسی محدوده شیب تردمیل:

تردمیل و میزان شیب تردمیل

علاوه بر قابلیت تنظیم سرعت قادریم با تنظیم شیب شدت تمرینات را تغییر دهیم. به این جهت باید تردمیل با قابلیت تغییر شیب سفارش دهیم. این قابلیت امکان شبیه‌سازی دویدن یا راه رفتن مانند حرکت روی تپه را می دهد. سعی کنید به دنبال سفارش مدلی باشید که قادر به تغییر شیب تا ۱۰ درصد باشد.

 تردمیل که قابلیت تغییر شیب دارند ، با فشار دادن یک کلید به شما امکان تغییر شیب را هنگام دویدن یا راه رفتن می دهد. البته در تردمیل های دستی لازم است که قبل از تمرین با یک دستگیره شیب را تنظیم کنیم. این مدل ها قیمت کمتری نسبت به مدلهای اتوماتیک دارند. اگر زانوهای شما خوب است حتی می‌توانید از مدل‌های با شیب منفی نیز استفاده کنید که برای شما سرازیری در تپه را شبیه سازی می کنند.

شیب تردمیل

حرکت روی تردمیل شبیه ساز پیاده روی و دو و میدانیست . در حالت سر بالایی حرکت سخت تر می شود به همین علت بر روی تردمیل ها از خاصیت شیب استفاده می شود و در برخی از تردمیل ها به صورت دستی حدودا تا ۵ درجه و در بعضی دیگر به صورت برقی با استفاده از یک موتور الکتریکی بین ۱۵ تا ۲۵ درجه قابل تنظیم است .

شیب دستگاه منظور زاویه سطحی که کاربران بر روی آن می‌دوند، نسبت به سطح افقی است. به‌تبع دویدن در شیب های بیشتر نسبت به حالت افقی، کالری بیشتری از دوندگان خواهد سوزاند. تردمیل های رایج در بازار به نوع زیر تقسیم بندی می‌شوند:

تردمیل با شیب برقی: این نوع تردمیل ها دارای موتور الکتریکی مجزا برای تغییر شیب دارند. این موتور دارای سطوح شیب متفاوت و پیوسته است که برحسب درصد زاویه مذکور را تغییر می‌دهد.

تردمیل با شیب دستی: این نوع تردمیل فاقد موتور الکتریکی است و تنها با استفاده از اهرم سه حالت در انتهای تردمیل قادر به تغییر دستی شیب در سه حالت هستند.

اکثر تردمیل ها برای محدوده سرعت بین ۰ تا ۱۰ مایل در ساعت (mph) طراحی شده اند. این میزان از سرعت باید به اندازه کافی باشد که دونده احساس راحتی داشته باشد. با این حال، اگر شما یک دونده سخت کوش هستید که نیاز به تمرینات گسترده تر دارد، تردمیلی را انتخاب کنید که با سرعت بیشتری طراحی شده است.

در مورد شیب دستگاه، تردمیلی را انتخاب کنید که شیب با تنظیم خودکار داشته باشد که معمولا با فشار دادن دکمه تنظیم شیب عمل کند. حتی برخی از تردمیل ها به دستگاه کنترل ضربان قلب مجهز هستند که به طور خودکار شیب دستگاه را تنظیم می کند، زمانی که ضربان قلب تغییر کند.

قبل از اینکه بخواهید تردمیلی را انتخاب کنید، بهتر است سرعت و میزان شیب دستگاه را آزمایش کنید. ابتدا آن را برای استفاده خودتان آزمایش کنید. اطمینان حاصل کنید که تردمیل می تواند وزن شما را کنترل کند. اگر، به عنوان مثال، تردمیل نتواند شما را به آسانی بالا ببرد، آن را انتخاب نکنید. تردمیلی را انتخاب کنید که بتواند به راحتی و آسانی شما را بلند کند.

 • شیب: به دنبال خرید تردمیلی با شیب ۱۰ درصد و یا بالاتر باشید. اگر تردمیل شما دارای شیب نزولی نیز باشد جهت شبیه سازی شرایط بیرون بسیار مناسب است.

۷- توجه به تسمه تردمیل:

خرید تردمیل و توجه به اندازه تسمه تردمیل

تسمه  تردمیل به دلیل آنکه شما روی آن تمرین می‌کنید از اهمیت بالایی برخوردار است.  اندازه تسمه بسته به نوع تردمیل که آیا برای دویدن است یا برای راه رفتن متفاوت است ولی در هنگام خرید تردمیل باید به دنبال تردمیلی با حداقل ۴۸ اینچ طول و ۱۶ اینچ عرض  باشید

قدم ها در تعیین اندازه تسمه اهمیت زیادی دارد معمولا هنگام راه رفتن تسمه ای با طرح ۴۸ تا ۵۰ اینچ کافی است ولی برای دویدن این مقدار حداقل باید ۶۰ اینچ باشد.

مشاوره خرید تردمیل و نکات مهم در خصوص نوار نقاله تردمیل

راهنمای خرید تردمیل: موتور تردمیل

نوار نقاله تردمیل، سطحی از تردمیل است که می توان برروی آن دوید. از این رو، هنگام خرید، اطمینان حاصل کنید که اگر نوار نقاله به اندازه کافی بزرگ و راحت باشد، زمانی که به طور مرتب می دوید و گام برمی دارید. برای دوندگانی با جثه بزرگ، نوار نقاله وسیع تری انتخاب کنید. برای دوندگانی با قدم های طولانی، نوار نقاله طویل تر را در نظر بگیرید. کلید موفقیت در گرو انتخاب مناسب برای تأمین راحتی و ایمنی لازم است.

عرض نوار نقاله:

عامل مهمی که در گام برداشتن راحت شما تأثیر به سزایی دارد. نوار نقاله‌ها دارای اندازه‌های ۴۲، ۴۶، ۴۸، ۵۱ و ۵۸ سانتی‌متری هستند.

به عنوان یک راهنمای کلی، نوار نقاله با حداقل طول ۴۵ اینچ (۳/۱۱۴ سانتی متر) و عرض ۱۶ اینچ (۶۴/۴۰ سانتی متر) را انتخاب کنید اگر فقط قصد استفاده از آن تنها برای راه رفتن را داریر. اگر شما یک دونده حرفه ای هستید، باید نوار نقاله با حداقل طول ۴۵ اینچ (۴/۱۵۲ سانتی متر) و عرض ۱۶ اینچ (۸/۵۰ سانتی متر) را انتخاب کنید.

۸- در هنگام خرید تردمیل به ویژگی های ایمنی توجه کنید:

تجهیزات ایمنی تردمیل

اگر بر روی تردمیل بیفتید به سادگی آسیب خواهید دید. از این رو هنگامی که به مغازه می روید ، دنبال مدل هایی باشید که دارای خصوصیات ایمنی مناسبی هستند. اغلب تردمیل ها دارای کلید ایمنی هستند که به لباس شما متصل می شود. تردمیل با این کلید حرکت می‌کند از این رو اگر شما روی تردمیل زمین بخورید این کلید از جای خود خارج شده و تردمیل  می ایستد.

 ولی ممکن است شما به دنبال امکانات بیشتری نیز باشید مانند دستگیره و… تا به شما در صورت سقوط کمک کند.

 اگر در منزل کودک دارید ممکن است به دنبال مدل هایی باشید که برای حرکت نیاز به زدن رمز داشته باشد. از این‌رو کودکان قادر به روشن کردن تردمیل هنگامی که شما نیستید نخواهند بود.

مشاوره خرید ضربه گیر تردمیل

ضربه‌گیرها می‌توانند شامل ضربه‌گیرهای بالشی الاستیکی یا فنری باشد که هنگام دویدن از ضربه مستقیم تخته به بدنه فلزی دستگاه جلوگیری شود و این عامل سبب کاهش عکس‌العمل این ضربه به بدن شما و به تبع کاهش آسیب دیدن شود.

البته برای تردمیل پدهای ضربه گیر هم موجود می باشد که مناسب برای انواع تردمیل های خانگی و باشگاهی بوده و به صورت چند لایه ارائه می شوند که چند لایه بودن  باعث جلوگیری از هرگونه فشار و لرزش به زانو و ستون فقرات می گردد همچنین این پد ضربه گیر از انتقال هرگونه صدا و لرزش به سازه ساختمان جلوگیری می کند. با استفاده از این پدهای ضربه گیر شما می توانید بدون هیچ آسیبی به بدن و همچنین بدون لرزش و سروصدا در منزل از تردمیل استفاده کنید.برای خرید این پدهای ضربه گیر می توانید از مشاوره خرید تردمیل که توسط کارشناسان مجموعه توماس ارائه می گردد می توانید بهرمند شوید.

۹-در هنگام خرید تردمیل به امکانات اضافی تردمیل توجه کنید

نکات مهم در خرید تردمیل: توجه به امکانات جانبی تردمیل

بسیاری از تردمیل های خوب دارای قابلیت هایی هستند که تمرینات را برای شما از حالت کسل آور خارج کرده و کارایی شما را بالا میبرند. برای مثال یک مدل دارای امکان نمایش ضربان قلب است که میزان فشار تمرینات را برای شما نمایش میدهد.

– بعضی از تردمیل ها قابلیت اتصال به اینترنت را دارند مثلا هنگام تمرین یک مسیر واقعی جذاب مانند مسیر مارتن شهر نیویورک را به صورت مجازی برای شما فراهم می کنند.

– اگر به شنیدن موزیک در طول تمرین علاقه دارید بعضی از مدلها دارای بلند گو هستند که می توانید آیپد یا موزیک پلیر خود را به آن متصل کنید.

 برنامه های اضافی:

قبل از خرید تردمیل به مواردی که نیاز دارید فکر کنید بهتر است قبل از رفتن به فرودگاه این چند سوال را در ذهن خود مرور کنید

 1.  از تردمیل بیشتر برای دویدن یا راه رفتن استفاده می کنید
 2. آیا نیاز به نمایش ضربان قلب و امکانات اضافی دارید
 3. آیا تمایل به اتصال تردمیل خود به نرم افزارها یا سایت هایی مانند IFIT.COM جهت ارائه برنامه های جدید دارید.
 4. آیا نیاز به شیب مثبت و شیب منفی جهت شبیه سازی محیط های بیرون دارید.
 5. آیا نیاز به تردمیل تاشو دارید یا فضای کافی برای قرار دادن هر تردمیلی دارید.
 6. مهمترین خصوصیتی که از یک تردمیل می‌خواهید چیست؟

مشخصات فنی :

موارد دیگری که در خرید تردمیل باید در نظر بگیرید عبارتند از:

 •  اندازه تسمه: برای دویدن طول تسمه حداقل باید ۴۸ اینچ و عرض آن ۱۸ اینچ باشد .اگر قد شما با بیش از ۶ پا است نیاز به تردمیلی با حداقل طول تسمه ۵۲ اینچ برای پیاده‌روی و ۵۴ اینچ برای دویدن دارید.
 • سرعت: اگر قصد دویدن بر روی تردمیل را دارید به دنبال تردمیلی با سرعتهای ۱۰MPHو یا بالاتر باشید
 • ربه گیرها: سطحی که روی آن می دوید باید قابلیت جذب ضربه ها را داشته باشد و تسمه با هر حرکتی از محل خود منحرف نشود.
 • پایداری: تردمیل هنگام راه رفتن یا دویدن نباید تکان خورده یا حرکت کند .فریم آن باید ثابت و پایدار باشد.
 • صفحه کنترل: باید در دسترس و استفاده از آن آسان باشد.
 • حداکثر وزن: اگر شما وزن قابل توجهی دارید باید توجه زیادی به این فاکتور در تردمیل داشته باشید. این عامل خود از موارد قدرت یک تردمیل محسوب می شود. به فاکتور حداکثر وزن کاربر بر روی مشخصات فنی تردمیل توجه کنید برای آنکه دید دقیقی از قدرت تردمیل در این مورد داشته باشید ۵۰ پوند از مقدار نوشته شده کم کنید.

۱۰-قبل از خرید تردمیل ابتدا در اینترنت جستجو کنید:

خرید تردمیل و جستجو در اینترنت

هنگامی که از امکاناتی که می‌خواهید تردمیل شما داشته باشد آگاه شدید با جستجو در اینترنت به دنبال برند ها و مدل هایی باشید که این امکانات را دارند. بعضی از سایت ها مانند consumer report   به انواع تردمیل ها رتبه داده اند از این رو می توانید از قابلیت و کیفیت آنها آگاهی پیدا کنید.با  بررسی نظرات مشتریان شما حتی از جزئیات یک مدل آگاه می شوید. لازم نیست خرید کنید بلکه آن ایده خوبی از قیمت و امکانات انواع تردمیل ها ارائه می کند.

-شما میتوانید تردمیل خود را روی اینترنت یا سایت سفارش دهید ولی توصیه می‌شود از جاهایی که اعتبار کافی دارند و حتی برای شما قبل از انتقال دستگاه آن را تست میکنند خرید کنید به خصوص اگر تا کنون تردمیل سفارش نداده اید

 

۱۱-تردمیل را در مغازه تست کنید

تست تردمیل قبل از خرید

بعد از اینکه مروری بر انواع مدل ها و امکانات آنها دارید بهتر است در یک مغازه مدل مورد نظر خود را تست کنید. هنگامی که خود شما دستگاه را تست می کنید از مواردی چون راحت خوانده شدن صفحه نمایش، عدم برخورد پا با جایگاه موتور تردمیل، نرمی مناسب صفحه تسمه و…. سایر موارد مطمئن می‌شوید. به طور کلی از خود سوال کنید آیا با این دستگاه را حت بودید.

– در برنامه ریزی خود با فروشگاه های این برندها را دارند تماس حاصل کنید که آیا مدل مورد نظر شما را دارند یا خیر؟

– حداقل ۱۰ دقیقه برای بررسی هر مدل وقت بگذارید تا احساس خوبی برای هر دستگاه داشته باشید

– مطمئن شوید که دستگاه دارای سر و صدای زیادی هنگام کار نبوده و هنگام کار دستگاه لرزش زیاد ایجاد نکند.

 

۱۲-توجه به گارانتی تردمیل

مشاوره خرید تردمیل: توجه به گارانتی تردمیل

هنگامی که برای خرید تردمیل سرمایه‌گذاری می‌کنید باید مطمئن شوید این دستگاه برای طولانی مدت برای شما کار خواهد کرد.  به منظور حفظ در برابر مشکلات، از گارانتی محصول در مورد قطعات و عملکرد مطمئن شوید. تردمیل باید حداقل یکسال گارانتی عملکرد و ۳ تا ۷ سال گارانتی قطعات داشته باشد.

–  اغلب تردمیل ها دارای گارانتی مادام العمر برای فریم دستگاه هستند ولی در مورد وضعیت موتور باید سوال کنید

– می توانید در مورد بعضی از دستگاهها با پرداخت هزینه‌ی اضافی گارانتی بیشتری داشته باشید. این امر به خصوص در مورد تردمیل هایی که زیاد استفاده می‌شوند توصیه می شود.

 گارانتی کارخانه ها در مورد تردمیل اغلب دید بسیار خوبی از کیفیت آن دستگاه می دهد. به گارانتی هایی که تمام عمر یا حداقل ۱۰ سال فریم و موتور را تضمین کرده اند توجه کنید. تجهیزات الکترونیکی حداقل باید ۵ سال گارانتی داشته باشند. قطعات دستگاه نیز حداقل باید دو سال گارانتی داشته باشند

کشور سازنده تردمیل

بسیاری از افراد که برای راهنمای خرید تردمیل تماس می گیرند یکی از مواردی برایشان مهم است کشور سازنده تردمیل است. معمولا تردميل هاي موجود در بازار ايران ساخت كشورهاي تايوان، چين، كره، اسپانيا، فنلاند مي باشند. اين پارامتر تاثير بسزايي در قيمت تردميل خواهد داشت كه هميشه باعث افزايش كيفيت نيست. اما به عنوان یک توصیه و نكته اي كه بيشتر حايز اهميت است، داشتن گارانتي و خدمات پس از فروش تردميلي است كه خريداری مي نماييد. تمامي تردميل هاي توماس اسپرت که با برند استرانگ ارائه می شوند همگی داراي گارانتي و خدمات پس از فروش می باشند  كه در جزييات هر تردمیل دقیقا قابل مشاهده است.

ضمانت نامه برای تردمیل خریداری شده

در نهایت، اطمینان حاصل کنید که تردمیلی شما خواهید خرید، گارانتی برای موتور، فریم ها و قطعات آن داشته باشد. اگر بتوانید یکی را برای کار بدست آورید، بهتر است. مدت ضمانت نامه آن تعیین می کند که آیا کیفیت دستگاه خوب است یا نه. اغلب، دستگاه هایی با یک ضمانت طولانی تر، دارای کیفیت بهتری هستند.

گارانتی دستگاه‌های تردمیل می تواند شامل تمامی آسیب هایی باشد که قسمت های مختلف تردمیل مانند قسمت های الکتریکی و سایر قطعات فیزیکی دستگاه باشد. حتماً توصیه می‌شود که تردمیل در جاهای نمناک و یا در معرض تاباش نور مستقیم خورشید نباشند. همچنین باید از دستگاه‌های محافظ جریان برق نیز استفاده شود که در صورت نوسان جریان آسیبی به دستگاه وارد نشود.

شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش تردمیل های استرانگ

۱۳- هنگام خرید تردمیل در مورد نحوه تحویل و ارسال تردمیل سوال کنید

چطور تردمیل را به خانه می برید؟

تردمیل دستگاهی سنگین و حجیم است که در اتومبیل جای نمی گیرد. اگر آن را از فروشگاهی میخرید در مورد نحوه تحویل نیز سوال کنید. گاهی باید هزینه قابل توجهی برای حمل تردمیل بپردازید ولی از زحمت شما کاسته خواهد شد

– هنگامی که تردمیل را به صورت آنلاین سفارش می دهید هزینه حمل و نقل معمولا در قیمت لحاظ می شود.ولی به طورکلی به دنبال مغازه هایی باشید که بهترین هزینه حمل را در نظر میگیرند.

– از فروشگاه ها در مورد نصب دستگاه نیز سوال بپرسید. اغلب تردمیل ها جدا از هم هستند و برای سوار کردن آن نیاز به مهارت است. دقت نمایید که هزینه نصب در قیمت لحاظ شده باشد و نخواهیم مجدد هزینه بپردازید .

 اگر در قیمت پرداختی شما برای تردمیل هزینه حمل و نقل نباشد باید مبلغ قابل توجهی پرداخت کنید. توجه کنید آیا هزینه انتقال تردمیل از درب منزل یا آپارتمان تا محل قرار گرفتن آن در منزل ، شامل هزینه‌های پرداختی اولیه است یا باید مجدد هزینه پرداخت کنید.معمولاً تردمیل جدید نیاز به سوار کردن بعضی قطعات و تنظیمات دارد دقت کنید که این هزینه ها شامل هزینه اولیه است یا مجددا باید پرداخت کنید.

۱۴- در مورد سیاست های بازگشت، عودت و تعویض تردمیل سوال کنید

عودت و یا تعویض تردمیل بعد از خرید

گاهی دستگاهی را که مورد علاقه شما بوده و خریداری کرده اید و به منزل برده ای را باید به دلایلی پس بفرستید .از فروشنده در مورد سیاست‌های بازگشت کالا سوال کنید تا با مشکلات بعدی مواجه نشوید.

 

استفاده از تردمیل

استفاده از تردمیل:

وقتی تردمیل را دریافت می کنید فرصت زیادی برای تست برنامه های مختلف و تمرین دارید. اگر همواره از برنامه‌های مشابه در تمرینات خود استفاده کنید کمتر استفاده از تردمیل برای شما خسته کننده می‌شود. برای شناسایی تمام امکانات تردمیل خود وقت بگذارید تا این دستگاه مانند یک کمد لباس در یک گوشه نباشد.

 طبیعتاً شما قادر به پیدا کردن همه ی مدل های تردمیل مورد نظر خود در یک فروشگاه ورزشی محلی نیستی از این رو بهتر است ابتدا جستجو کنید و گزینه های مورد توجه خود را مشخص کنید. سپس با فروشگاه های محلی تماس گرفته و از آن ها در مورد مدل های مورد نظر خود سوال کنید.

 حداقل ۱۰ دقیقه از تردمیل مورد نظر خود پیش از خرید استفاده کنید. مطمئن شوید کیفیت لازم را برای موارد گفته شده قبلی دارد. به مواردی مانند جای قرار دادن نوشیدنی ، جای قرار دادن موبایل و…. توجه کنید .

مشاوره خرید تردمیل و توجه به کنترل پنل و برنامه ریزی تردمیل ها

اگر چه داشتن یک کنترل پنل پیشرفته در تردمیل یک امتیاز ویژه است، اما فقط مطمئن شوید که دقیقا چه امکاناتی را از تردمیل انتظار دارید. دستگاه های با قیمت بالا اغلب از صفحه نمایش LCD ساخته شده اند که دارای تمرین های از پیش برنامه ریزی شده مختلفی است و تمام آمارهایی که می توانند به شما بدهند، که ممکن است حتی شامل موارد غیر ضروری نیز باشند. فقط به یاد داشته باشید که تکنولوژی پیشرفته، همیشه در بر دارنده هزینه بیشتر می شود

برنامه ها به صورت دستی یا به صورت پیش فرض برای دستگاه های تردمیل تعبیه می‌شوند که در زمان قابل تنظیم، مقدار کالری بخصوصی از کاربران را تنها با تغییر شیب و سرعت دستگاه می‌سوزانند. امروزه برنامه‌های جالبی در تردمیل ها نظیر شبیه‌سازی تپه (Hill)، تعیین ضربان قلب (THR)، تعیین میزان چاقی بدن (Fat) تعبیه‌شده است که کاربران را قادر می‌سازد که هدف خود را دنبال نمایند که این اهداف می‌تواند شامل فواصلی (Interval)، چربی سوزی (Fat Burn)، ضربان قلب (Cardio) و کاهش وزن (Loss Weight) باشند. همچنین برای استفاده از تردمیل دو برنامه برای شروع و پایان تمرین به نام‌های به ترتیب گرم کردن (Warm Up) و سرد کردن (Cool Down) نیز تعبیه‌شده است.

چند کاره بودن تردمیل

نکته دیگر در خرید تردمیل چندکاره و تک‌کاره بودن تردمیل می‌باشد.

تردمیل چندکاره دارای موتور ویبره هستند که زیر مانیتور تعبیه شده و به‌واسطه کمربند روی نقاط موردنظر قرار می‌گیرد و با حرکات نوسانی چربی‌های موجود در ناحیه موردنظر را می‌شکند تا پس زمان استفاده از تردمیل چربی سوزی سریع‌تر انجام شود.

نتیجه گیری:

به خاطر داشته باشید که هنگام خرید یک تردمیل، فقط در مورد چیزی که صرفا به نظر می رسد یا اینکه چقدر از فضای اتاق را صرفه جویی می کند را در نظر نگیرید. عوامل زیادی برای انتخاب بهترین گزینه برای شما وجود دارد. امیدوارم این راهنمای خرید تردمیل به شما کمک کند که تردمیلی را کنید که متناسب با استیل شما، تناسب اندام و بودجه شما باشد. اگر شما نیاز به کمک بیشتری برای پیدا کردن یک تردمیل خوب هستیدکه بتواند به نیازهای تناسب اندام شما را رفع کند. توماس اسپرت مکان خوبی برای شروع است …!

راهنمای خرید تردمیل های برند استرانگ

اگر به صورت خلاصه بخواهم در خصوص راهنمای خرید تردمیل به چند نکته مهم  اشاره کنیم به این ۷ نکته توجه کنید:

 1. قیمت تردمیل (مشاهده لیست قیمت انواع تردمیل)
 2. وزن قابل تحمل دستگاه ها
 3. نوع استفاده و کاربری دستگاه مورد نظر و چند کاره بودن دستگاه تردمیل
 4. وزن خود دستگاه تردمیل و طول و عرض نوار نقاله و سایر کلی دستگاه تردمیل
 5. برنامه ها تردمیل و انتظارات شما از تردمیل مورد نظر و برنامه های و تجهیزات و سیستم نرم افزاری تردمیل
 6. ضمانت و شرایط گارانتی تردمیل
 7. سرویس و نگهداری و خدمات پس از فروش

مشاوره خرید تردمیل

مشاوره خرید تردمیل

در خصوص راهنمای خرید تردمیل کارشناسان ما این آمادگی را دارند که شما را در خرید تجهیزارت ورزشی مورد نیاز خود از جمله تردمیل های خانگی یا باشگاهی راهنمایی کنند، تا بتوانید بهترین انتخاب و خرید را داشته باشید.هر گونه سوالی در خصوص انتخاب و خرید تردمیل دارید با ما تماس بگیرید، منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم:

شماره تماس:

 • ۰۳۱۳۶۲۵۱۵۴۶
 • ۰۳۱۳۶۲۷۲۸۷۷
 • ۰۹۱۳۹۰۲۰۴۱۶
 • ۰۹۱۳۰۳۲۸۸۱۶
 • ۰۹۱۳۹۰۲۰۴۱۷

راهنمای خرید تردمیل دست دوم

در صورتی که شما تصمیم دارید یک تردمیل دست دوم برای منزل یا باشگاه خریداری کنید، شاید یکی از فاکتورهای مهم، قیمت نسبتا پایین تر این تردمیل ها نسبت به تردمیل های نو باشد، اما پیشنهاد می کنم مقاله راهنمای خرید تردمیل دست دوم را مطالعه کنید تا بدانید در هنگام انتخاب و خرید تردمیل دست دوم چه نکات مهمی را باید توجه کنید.

همچنین با توجه به اینکه توماس اسپرت خود وارد کننده مستقیم تردمیل های استرانگ در ایران می باشد، شما می توانید تردمیل را با قیمت های بسیار مناسب و به صورت مستقیم خریداری کنید و همچنین شرایط خرید اقساطی تردمیل به گونه ای است که شما بتوانید به سادگی یک تردمیل نو خریداری کنید و از همان ابتدا به صورت مستقیم خودتان از آن استفاده کنید و همیشه یک دغدغه و نگرانی از اینکه یک تردمیل دست دوم خریداری کرده اید نداشته باشید.

دیدگاه (8)

 • Roz پاسخ

  من یک تردمیل خیلی خوب نیاز دارم، بر استفاده خودم و همسرم
  خودم تقریبا ۶۰ کیلوگرم و همسرم هم تقریبا ۹۵ کیلوگرم که البته ایشون تقریبا ۱۰ کیلو هم اضافه وزن دارند
  لطفا راهنمایی کنید چه تردمیلی برای ما مناسب است
  thx

  2018-03-30 در 12:02 ق.ظ
  • توماس اسپرت
   توماس اسپرت پاسخ

   سلام و عرض ادب
   سرکار خانم رز برای مشاوره و راهنمای دقیق تر لطفا بعد از تعطیلات با دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند، یا اینکه شماره تماس خود را اعلام بفرمائید (می توانید در تلگرام به شماره های ۰۹۱۳۹۰۲۰۴۱۶ – ۰۹۱۳۰۳۲۸۸۱۶ – ۰۹۱۳۹۰۲۰۴۱۷) تا با شما تماس گرفته شود
   با درود

   2018-03-30 در 1:03 ب.ظ
 • مرتضی احمری پاسخ

  سلام
  اگر از تردمیل به صورت چند ساعت متوالی استفاده شد آسیب می بیند؟ البته تردمیل های خانگی

  2018-07-06 در 9:50 ق.ظ
  • کارشناس بخش محتوا توماس اسپرت
   کارشناس بخش محتوا توماس اسپرت پاسخ

   با سلام و درود خدمت شما کاربر گرامی
   این موضوع به مقدار زیاد بستگی به قدرت موتور و میزان تحمل وزن تردمیل خریداری شده دارد.. اما بهتر است در فواصل زمانی ازآن استفاده کرد.رعایت این موضوع باعث عمر طولانی تر تردمیل میشود.

   2018-07-08 در 11:34 ق.ظ
 • غلامرضا مرادی پاسخ

  برخی از کفش های مخصوص تردمیل وجود دارد که گفته می شود ضربه گیر هستند، آیا به جز ضربه گیر خود دستگاه تردمیل خرید و استفاده از این کفش های مخصوص تردمیل هم الزامی دارد؟
  پیشاپیش ممنونم از جواب شما

  2018-08-25 در 9:44 ق.ظ
  • توماس اسپرت
   توماس اسپرت پاسخ

   با سلام و احترام
   خیر، الزامی برای استفاده از این کفش ها نیست هرچند که ورزش روی تردمیل با این کفش ها می تواند بسیار ایده ال تر باشد و البته ضربه گیرهایی که بر روی خود تردمیل ها تعبیه شده است به بهترین نحو ممکن ضربه گیری و فشاری که می تواند به پا یا زانو بیاید را می گیرد
   با درود

   2018-08-25 در 12:56 ب.ظ
 • احسان مرتضوی پاسخ

  یک مطلب بسیار کامل و درجه یک
  ممنون از شما

  2019-02-15 در 10:08 ق.ظ
  • توماس اسپرت
   توماس اسپرت پاسخ

   سلام و عرض ادب
   خواهش می کنم و خوشحالیم از این که مطالب سایت مورد توجه شما بوده است
   با ارزوی بهترین ها

   2019-02-17 در 8:22 ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *