سر و صدای غیر معمولی تردمیل

سروصدای اذیت کننده تردمیل

سر و صدای غیر معمولی تردمیل

معمولا ورزش کردن با تردمیل دارای سروصدا می باشد، این سروصدا هم مربوط به روشن بودن موتور تردمیل و کار کردن نوار نقاله تردمیل است، هم مربوط به دویدن روی تردمیل و ضربه های که هنگام دویدن روی نوار نقاله ایجاد می شود و هم می تواند به خرابی و بد کار کردن تردمیل مربوط باشد. در این مقاله از توماس اسپرت می خواهم در مورد این سروصدا ها صحبت کنیم و راهکار هایی که می تواند صدای تردمیل را به حداقل برساند. به خصوص اگر از تردمیل های خانگی خریداری کرده اید و در منزل یا آپارتمان می خواهید ورزش کنید.

یک نکته مهم قبل از خرید تردمیل:

معمولا صدای تردمیل ها اجتناب ناپذیر است اما تردمیل های استاندارد باید ضربه گیر داشته باشند تا زمان دویدن روی تردمیل ضرباه های ناشی از دویدن توسط این ضربه گیر ها به حداقل برسد و جدایی از سرو صدا کمترین صدمه و فشار به کمر و زانو شما وارد شود و جا دارد که این نکته را اشاره کنیم که تردمیل های استرانگ همگی دارای بهترین مدل های ضربه گیر هستند، ضربه گیر های ضربه گیر SDS و ضربه گیر ASA که می تواند در حالت عادی خیال شما را از سروصدا راحت کند و از همه مهمتر در سلامتی کمر و زانو شما هنگام دویدن روی تردمیل نیز کمک کند.

لیست قیمت تردمیل

اگر زمانی که تردمیل را روشن می کنید با به کار افتادن نوار نقاله یا در حین دویدن سروصدای غیر عادی دارد مثلا سروصدای جیر جیر کردن یا ناله کردن، این صدا ها مسلما نشان از خرابی تردمیل دارد که در اکثر موارد به نوار نقاله یا موتور تردمیل مربوط می شود. معمولا اگر به صدا و محل صدا دقت کنید می توانید تشخیص دهید که محل خرابی کجا است؟ آیا از نوار نقاله است یا از موتور تردمیل

خرابی و سروصدا تسمه تردمیل

معمولا بیشتر سروصداهای تردمیل مربوط به نوار نقاله تردمیل است و ۲ کار مهمی که باید انجام دهید این است که ابتدا مطمئن شوید نوار نقاله تردمیلتان به خوبی تنظیم شده است، شل نباشد، بسیار سفت نباشد و.. (آموزش نحوه تنظیم نوار نقاله تردمیل) و دوم اینکه اطمینان حاصل کنید نوار نقاله نیازی به روغنکاری ندارد که البته روغنکاری نوار نقاله تردمیل را باید به صورت منظم انجام دهید. (آموزش روغن کاری تردمیل)

در خصوص تسمه یا همان نوار نقاله تردمیل البته مهم است که تسمه استاندارد و از جنس خوبی باشد معمولا تسمه های بی کیفیت و همین تنظیم نبودن نوار نقاله باعث بیشترین سروصدا در تردمیل می شود که خود این خرابی و بد کار کردن نوار نقاله به سایر بخش های تردمیل از جمله موتور تردمیل نیز لطمه وارد می کند و معمولا باعث فشار زیاد به موتور تردمیل و خرابی آن می شو همچنین برای بهره مندی از بهترین بازده تردمیل باید بین تسمه و عرضه دستگاه اصطکاک کمی وجود داشته باشد. این ویژگی به افزایش طول عمر موتور تردمیل نیز کمک می کند.

در صورتی که از تردمیل های برند استرانگ استفاده می کنید می توانید در صورت هرگونه مشکل و ایراد در تردمیل خود با ما تماس بگیرید و قبل از هر اقدامی از کارشناسان ما مشورت بگیرید و از خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش خود استفاده کنید.

خرابی و سروصدا موتور تردمیل

موقع خرید به قدرت موتور تردمیل دقت کنید و توجه کنید که چه وزنی را تردمیل شما می تواند تحمل کنید که فشار بیش تر از ان موجب خرابی موتور تردمیل می شود همچنین گرد و غبار یا آلودگی های محیطی نیز باعث ایجاد صداهای عجیب در تردمیل می شود واز  آن جایی که عملکرد موتور تردمیل با تولید الکتریسیته ساکن همراه است، تمایل آن به جمع آوری گرد و غبار، کرک و پرز، و مو زیاد است. بنابریان به صورت دوره ای موتور تردمیل خود را تمیز کنید.

برای کاهش صدای تردمیل چه کارهایی میتوان انجام داد:

زیر انداز تردمیل

تردمیل ها با وجود داشتن ضربه گیر باز هم زمانی که ورزشکار روی تسمه تردمیل قدم بر می دارد سروصدا دارند که راه حل ساده این موضوع استفاده از زیرانداز مخصوص تردمیل می باشد. این زیرانداز مخصوص تردمیل نه تنها صدا را تا ۵۰ درصد کاهش میدهد، بلکه باعث میشود تردمیل روی زمین سر نخورد و از حرکت احتمالی آن جلوگیری میکند.

از مزیت های دیگر زیراندازه ها این است که از تردمیلتان در برابر گرد وغبار و چسبیدن آن به تردمیل جلوگیری کنید. گرد و غباری که مهمترین و معمولترین عامل خرابی موتور و غلتک های تردمیل میباشد که با استفاده از زیرانداز میتوانید به آسانی از به وجود آمدن این مشکلات و خرابی هایی جلوگیری کنید.

زیر اندازهای مخصوص تردمیل نهایتا ۱۵۰،۰۰۰ تومان قیمت دارند که معمولا فروشگاه های ورزشی آن ها را دارند و در مقابل کمکی که این وسیله برای از بین بردن سر و صدا به ما میکند، بسیار ناچیز است.

ویژگی زیرانداز تردمیل

ساختار کلی این زیرانداز از فیبر یا لاستیک انعطاف پذیر بوده و حداکثر عرض و طول این وسیله ۹۰ سانتی متر و ۱۰۸ متر است. این زیرانداز اصلا لیز نیست و به راحتی و بدون حرکتی روی زمین قرار میگیرد. از این وسیله به راحتی میتوانید برای سایر دستگاه های ورزشی خانگی نیز استفاده کنید و زیر آنها قرار دهید. این زیرانداز طوری طراحی و ساخته شده است که دارای دوام بالا و مقاوت خوبی میباشد و قیمت به صرفه آن باعث میشود تا همه افراد بتوانند از این وسیله استفاده کرده و با خیالی آسوده ورزش خوبی را تجربه کنند.

فیبری که در این زیراندازها تعبیه شده است باعث میشود تا بسیار خوب به کف اتاق بچسبد، بدون اینکه به کف اتاقتان خدشه ای وارد شود. اگر کف اتاق شما با فرش یا موکت پوشیده شده است باز بهتر از این زیرانداز نیز استفاده کنید. با اینکه فرش از ایجاد سر و صدا تردمیل کم میکند ولی با انداختن این وسیله به زیر تردمیل این میزان صدا را نیز کمتر خواهید کرد.

لاستیک بهترین جنسی است که میتواند به آسانی هم از لیز خودگی محافظت کند و هم سر و صدا را به راحتی منتقل نکند. پس در هنگام خرید تردمیل به خرید یک زیرانداز مخصوص نیز فکر کنید تا بتوانید به راحتی با یک تیر چند نشان را هدف قرار دهید.

وزن قابل تحمل تردمیل

اگر در مشخصات هر تردمیل دقت کنید یکی از نکات همی که در خصوص هر تردمیل به آن اشاره می شود وزن قابل تحمل هر تردمیل است، قبل از خرید تردمیل باید به اینکته توجه داشه باشید که چه قد و وزنی دارید (و البته سایر اعضای خانواده که می خواهند با تردمیل تمرین کنند) و تردمیل مورد نظر قدرت تحمل چه مقدار وزنی را دارد زیرا اگر از تردمیل هایی استفاده کنید که با قد و وزن کاربر آن مغایرت داشته باشد، سبب میشود تا تردمیلتان زودتر به سرو صدا بیفتد و سریعتر موتور آن خراب شود، حتی در اوزان پایین اگر در انتخاب دستگاه دقت نشود، مشکلاتی بیشتر از سرو صدا برایش ایجاد میشود که برای حل آنها باید زمان زیادی را بگذارید.

در دستگاه های بزرگتر با توان موتور بالا با به طور طبیعی وقتی کاربر با وزن بالا روی آن راه میرود یا میدود، صدای زیادی تولید میشود که این امر طبیعی و غیر اجتناب است. فقط تنها راه حلی که میتواند از این سر و صدا کم کرده و آن را قابل تحمل کند، استفاده از وسایل جانبی است که امروزه طراحی شده اند که زیر انداز یکی از این موارد است که با استفاده از آن تا حدودی میتوانید این مشکل را حل کنید.

سروصدای عجیب  و ناگهانی تردمیل هنگام دویدن روی تردمیل

اگر در حال ورزش کردن و دویدن روی تردمیل هستید ناگهان صدایی عجیب و غیر عادی از تردمیل خود متوجه شدید، ورزش خود را قطع کنید، به سرعت از تردمیل پیاده شده و آن را از برق بکشید و با بخش خدمات پس از فروش و گارانتی تردمیل خود تماس بگیرید و طبق دستورالعمل ها و راهنمایی آن ها نسبت به چک کردن بخش های مختلف یا تعمیر تردمیل خود اقدام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *